I malý byt může být prostorný, útulný a praktický zároveň

Mít malý byt nemusí nutně znamenat, že v něm nebude k hnutí, že v něm bude něco chybět, nebo že nebude působit útulně. Naopak. Důležité samozřejmě je velikosti bytu vše přizpůsobit a potom plánovat, co kam přijde a jaké to bude mát využití. Výsledkem může být útulná nemovitost, jako tato, která se nachází v chorvatském městě Záhřeb. Pojďme nahlédnout dovnitř.

Úložné prostory jako základ

Když je potřeba vybavit malý byt, je nutné řešit především dostatek úložných prostor na věci, které člověk každý den potřebuje. V tomto případě se vše vyřešilo skříněmi a policemi přímo na stěnách. Aby byl prostor využitý doslova do posledního centimetru, směřují až ke stropu, kde by zbytečně zůstával nevyužitý prostor.

Bez světlých odstínů to nejde

Světlé odstíny jsou, pokud máte malý byt, naprosto nezbytné. To proto, že spolu s denním světlem dokážou interiér opticky zvětšit. To se povedlo i v této nemovitosti. A aby nedošlo k tomu, že vše bude působit až příliš jednotvárně, tak zde jsou také barevné prvky, v podobě výrazné světlé zelené, tmavě zelené, oranžové, nebo černé. Ty jednotvárnost dobře narušují.

 

Pomáhají také zrcadla

Aby mohl být prostor opticky zvětšený ještě více, pomáhají k tomu zrcadla. Díky odrazu mohou prostor také celkem zajímavě opticky zvětšit. Dále nelze opomíjet také to, že mají i svou praktickou, stejně jako estetickou funkci. A pro zachování dostatku místa jsou jednoduše pověšeny na stěnách.

Nic nechybí

Když se po tomto malém bytě rozhlédnete, tak během chvíle zjistíte, že zde rozhodně nic nechybí. Je zde kuchyně, obývací část, místo ke stolování, stejně jako je součástí i ložnice s malou pracovnou v podobě stolu, kam se pohodlně vejde počítač a další věcí.

Pomáhá také balkon

Výhodou tohoto bytu je také to, že jeho součástí je i balkon. Na něm se dá jak trávit čas, tak je možné ho využít také jako úložný prostor. V daném případě se dokonale hodí primárně na uložení jízdního kola.

Fotografie: Novate

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]