Dům z roku 1930 byl zrekonstruován na dokonalý moderní bungalov

Že se musí staré nemovitosti srovnat se zemí a místo nich se postaví něco nového? Omyl. Tento bungalov je toho důkazem. Jasně ukazuje, že i starší nemovitost může dále posloužit. A to jako základní stavba pro povedenou rekonstrukci.

Bungalov z roku 1930

Původním domem na tomto místě byl bungalov, který pocházel z roku 1930. Ten byl využitý jako základ, ale muselo dojít k celé řadě úprav, vlivem čehož je už v podstatě k nepoznání. Nyní zde stojí poměrně moderní stavba, který plně vyhovuje jak současným majitelům, tak i trendům architektonickým, stejně jako potřebám praktickým.

Jako přístřešek

Zajímavý je tento bungalov i proto, že na první pohled může působit spíše jako obyčejný přístřešek. Je vidět, že architekti využili spíše jednoduchý, ale naprosto funkční a velmi dobře vypadající styl. Zkosená střecha má nejenom netradiční tvar, ale je také zajímavá svým přesahem. To vypadá nejenom designově velmi povedeně, ale také je u tohoto řešení zajímavé to, že díky tomu vznikla prostorná zastřešená terasa, která pokračuje dále do zahrady.

Prostorné otevřené dispozice

Při pohledu dovnitř je celkem jasně patrné, že architekti zde využili klasický a populární koncept otevřených dispozic. Díky tomu působí tento bungalov vzdušným, a hlavně prostorným dojmem. I díky tomu bylo možné lépe využít vnitřní prostor a zajímavě vytvořit propojení kuchyňské části, jídelny a také obývací části s gaučem.

Bílá barva jako dominující odstín

Jak v exteriéru, tak i v interiéru jasně dominuje bílá barva. Ta působí velmi příjemně a uvnitř opět napomáhá tomu, že celý prostor výrazně opticky zvětšuje a také navozuje pocity toho, že ten je větší, než se na první pohled zdá. Také nelze opomíjet její kombinaci s tmavými prvky, což vypadá velmi zajímavě. Tím je jednotvárnost unikátně rozrušena. Kromě tmavých prvků nelze zapomínat také na řadu dřevěných materiálů, které povedenému vzhledu také zajímavě napomáhají.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]