Dům za hubičku, který postavíte již za 6 hodin, nevěříte? Až uvidíte, tak pochopíte

Přáním téměř každého člověka je mít vlastní bydlení. Střechu nad hlavou, útočiště, domov. Klidně i něco malého, hlavně svého. Nikoho nebaví ptát se i na hloupé pověšení obrázku a dírku do zdi, bydlí-li v pronajaté nemovitosti.

Ovšem v dnešní době, kdy jsou ceny nemovitostí příliš vysoké, si tento sen splní jen málokdo. Pokud jste neměli to štěstí a nedědili jste, nezískali dům či byt po rodičích nebo babičce a nenašetřili vám solidní základ, se bydlení opatřuje těžce. Přesto lidé přicházejí s různými nápady, jak si bydlení stůj co stůj opatřit.

Přestavují se na malé útulné bydlení garáže, sklady, staví se domky z kontejnerů apod. S dobrým nápadem přišel i Renato Vidal z Itálie, který navrhl mnohem levnější alternativu tradičního bydlení. O co jde?

Skládací dům

Jedná se de facto o balíček, který obsahuje základní materiál pro postavení domku. Celá stavba trvá cca 6 hodin a zvládnou to 3 lidé. Budova je certifikována a splňuje veškeré podmínky na bezpečnost. Dům je z vysoce kvalitního materiálu a dodává se i v rozmanitých velikostech.

Je rozdíl, zda si pořizují dům důchodci anebo mladá rodina, která se ještě rozroste.  Dům lze pořídit od 750 tisíc nahoru – čím větší dům, tím bude pochopitelně dražší. Všechny modely v základu zahrnují koupelnu i se sociálním zařízením, kuchyňskou linku, technické instalace, schodiště.

Při stavění domku není dokonce nutná betonová základna. Konstrukce mohou být sestaveny tak, aby byly úplně mimo síť s přidáním solárních panelů a LED osvětlení. Jedná se útulné a bezpečné bydlení přizpůsobené každému dle individuálních potřeb. Dodací lhůta takového domu je maximálně 60 dní. Pokud tedy člověk spěchá s vlastním bydlením, pak je to výtečná možnost.

Obrázky: boredpanda