Dům s prosvětleným interiérem nabízí uprostřed lesa maximální soukromí a komfort

Když zavítáte do kanadského Québecu, konkrétně do oblasti Hatley Township, narazíte na netypicky vyhlížející nemovitost, kterou je vila, která je postavená dá se říct v jakémsi futuristickém stylu. Rezidence zde byla vybudovaná v roce 2009 a její majitelé mají díky ní výhled do překrásné zeleně, která je všude kolem.

Nezvyklý exteriér a blahodárná příroda

U tohoto domu romantické obloučky a vlnky nehledejte. Architekt si hlavu s komplikovanou konstrukcí rozhodně nedělal. Rezidence je jako by postavena jen z krychlí a kvádrů, které jsou vzájemně propojené. Na první pohled tak nemusíte být zcela uchváceni. Co vás však určitě dostane, je skvostný výhled do okolí a všudypřítomné stromy, keře a tráva.

Uklidňující zelená je na každém kroku, proto lze říct, že tohle místo je skutečně jako dělané k relaxačním chvilkám. Zde nebudete nikým a ničím rušeni. Dům nabídne dokonalé soukromí uprostřed přírody.

Prosvětlený interiér

Když zavítáte na exkurzi do vnitřního prostoru této netypické vily, budete fascinovaní čistými liniemi a přírodními materiály, které jsou patrné v každém koutu místností.

Dominantou je v interiéru určitě dřevo, které dům příjemně zútulňuje. Dřevěné trámy na stropě i kolem zdí dodávají vesnický vzhled. Přitom vybavení domu je velice moderní.

Barvy jsou zvolené decentní a tlumené. Společně vše ladí. V jídelním koutu i kuchyni spatříte hnědou, bílou a šedou. Díky velkým oknům jsou místnosti také krásné prosvětlené.

Propojené místnosti bez dveří

Když se po rezidenci projdete, budete si připadat volní jako ptáci, nic zde nepůsobí rušivě a vysoké stropy i propojené místnosti dodávají interiéru perfektní vzdušnost. Ve vile najdete jen malé množství dveří, které oddělují jednotlivé prostory.

Útulně vyhlíží zejména obývací pokojík s krbem, kde je určitě velice příjemné pobývat s knihou, nebo sklenkou vína. Idylická místnost pro poklidné večery, dá se říct. Obydlí má dvě patra a pojme početnou rodinu.

K dispozici mají majitelé i pracovnu, velkolepou vinotéku a po náročné dni se vyspí v pohodlně vyhlížejících ložnicích. Prostory koupelny nabídnou, jak vanu, tak i velký sprchový kout.

Prostorná terasa

Z domu je možné plynule vyjít i na zastíněnou terasu, z které je krásný výhled do okolní zeleně. Majitelé se tu však mohou zcela nerušeně například i opalovat, nebo pořádat rodinné a přátelské oslavy a setkání.

Fotografie: David O’Malley

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]