Skandinávský styl láká na designovou čistou, útulnost i praktičnost

Minimalistický skandinávský styl bydlení je při rekonstrukcích bytů jedním z těch vůbec nejžádanějších. Pro svůj dvoupokojový byt o rozloze necelých šedesáti metrů čtverečních se ho rozhodla použít i mladá žena, která si navíc veškerý design interiéru navrhla sama.

Výsledkem, který můžete vidět v bohaté fotogalerii, je vkusný, nadčasový a moderní skandinávský byt s neutrální barevnou paletou, ve kterém má vše, co potřebuje.

Byt i kancelář v jednom

Mladá žena pracuje z domova, a tak je pro ni příjemné prostředí bytu velmi důležité, neboť v něm tráví velké množství svého času. Zároveň tak jedním z rysů její rekonstrukce bylo vytvoření speciálního pracovního prostoru v obývacím pokoji, konkrétně stůl s pohodlnou židlí, u kterého by mohla v klidu pracovat.

Stůl se zároveň rozhodla umístit pod okno, aby měl co nejvíce přirozeného světla. Žena původně chtěla odstranit jednu ze stěn v kuchyni, a propojit tak kuchyňkou část s obývacím pokojem a vytvořit velký otevřený prostor, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o nosnou zeď, nebyla tato změna možná a kuchyň s obývacím pokojem musely zůstat oddělené.

Kouzlo neutrálních barev

Skandinávského stylu se podařilo dosáhnout zejména prostřednictvím použitých materiálů, světlých barev a vnesení maximálního množství světla. Jednotícím prvkem celého interiéru se staly podlahy ze světlého dřeva a světlý nábytek.

V ložnici je veškerý nábytek bílý, bílá je i stěna v obývacím pokoji, pouze její střední část, ve které se nachází televize, je v barvě přírodního dřeva, stejně jako pracovní stůl.

Barevná paleta celého bytu je neutrální, kromě bílé a přírodních povrchů dřeva se v interiéru setkáme rovněž se šedou barvou a pastelovými odstíny modré, zelené a béžově šedé. Šedou barvu má například sedací souprava, závěsy či stěna v ložnici a přehoz přes postel. V prostorné koupelně, která je rovněž ve světlých barvách, byl dostat prostoru pro umístění vany i pračky. Celý byt působí velmi elegantním, čistým a zároveň praktickým dojmem.

Fotografie: Veronika Marfina

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]