Dvě šikovné kamarádky oblepily zeď lepicí páskou. Šílený nápad nakonec skončil výsledkem, který všem vyrazil dech

Fotografie: Depositphotos

Když se řekne renovace, spoustě lidem se vybaví kompletní předělání nějakého pokoje. Může jít ale jen o zkrášlení obyčejné zdi, což se povedlo těmto dvěma kamarádkám.

Dvě australské kamarádky se rozhodly, že potřebují ve svém bytě udělat nějakou změnu. Samy se věnují designérství interiéru, a proto pro ně vymyslet zajímavou renovaci nebylo nijak složité. Technika je velmi jednoduchá, můžete si ji sami vyzkoušet. Je dobré, když si pokoj uděláte podle svých představ, protože tak se zde bude vaše práce odrážet každý den a zvýší to váš pocit štěstí. Proto ho vymalujte, využijte svou vlastní kreativitu a projevte se.

Technika je snadná a zábavná

Pokud se rozhodnete tuto skvělou techniku vyzkoušet, je třeba mít veškeré náčiní a také se držet postupu, aby byl výsledek ohromující. Záleží ale především na vaší pečlivosti a kreativitě, kterou zde směle můžete využít. Budete potřebovat asi 3 různé barvy na stěnu dle vašeho výběru a širší lepicí pásku. Stěny nejprve důkladně oprášíte a odstraníte z nich veškeré nečistoty. Poté si vymalujete pokoj základní barvou a až to budete mít hotové, můžete začít používat lepicí pásky.

Vytvářejte pomocí lepících pásek různé geometrické tvary. Jakmile to dokončíte, vzory, které jste vytvořily, vymalujte v různých barvách. Nejlépe tak, aby spolu ladily a odrážely váš vkus. Nenechte barvu přesahovat přes lepicí pásky, protože by se to mohlo celé pokazit. Až budete hotoví, jen opatrně odlepte lepicí pásky ze zdi a vznikne vám nádherné umělecké dílo, jež zaujme každého, takže se připravte, že z něj příslušníci vaší rodiny nebo přátelé budou nadšení a plní obdivu.

Jak na finančně nenáročnou renovaci pokojů?

Renovujete, protože chcete, aby váš domov vypadal a působil hezčím a útulnějším dojmem. Přemýšlejte o svém plánu renovace domova jako o podnikatelském plánu nebo jako o vašem speciálním projektu, který začnete od nuly. Klíčem k rekonstrukci svého domova v souladu s rozpočtem je především efektivní plánování celého procesu. Pokud renovujete sami, musíte se zaměřit jak na celkový obraz, tak na menší části. Jestliže si na rekonstrukci najmete architekta, posoudí vaše požadavky a následně prostor podle toho zrekonstruuje.

Vzhledem k tomu, že chcete svůj domov zrekonstruovat ekonomicky, je důležité specifikovat celkový požadavek a limit výdajů. Při sestavování rozpočtu pamatujte na to, že rozpočet nemůžete přecenit, ani podcenit. Pokud tedy renovujete svůj domov v rámci svého rozpočtu, mějte na paměti, že když hledáte nábytek, barvy nebo dekorace, které chcete pro svůj domov, lze pravděpodobně většinu věcí najít za rozumnou cenu. Využijte online nakupování i prodejny použitého nábytku a uvidíte, jak skvělé kousky tak pořídíte.

Zdroj: Fidelityhouse

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]