Garsonka, to je malé království

Lidé si často představují svůj budoucí život v prostorném domě, který má dostatek prostoru na vše potřebné, je moderní, útulný. Přitom lze i z malé garsonky vytvořit krásné místo, kam se vejde vše, co potřebujete!

Hra s barvami

Je důležité, jak celý prostor vymalujete. Možná máte rádi tmavé syté barvy, potom ale nikdy nedocílíte vzdušného prostoru. Místnost totiž opticky zvětšíte a prosvětlíte světlými, popřípadě pastelovými barvami. Ty lze doplnit právě těmi tmavými sytými barvami, které soustřeďte pouze na jedno místo – ať už zvolíte pruh na zdi nebo jednu menší stěnu celou namalovanou touto sytou barvou.

Velkým kompromisem je bílá barva, která se hodí kamkoliv. Lze ji lehce doplnit o další barvy, lehce ji v budoucnu můžete opravit a přemalovat.

Dekoracegarsonka 2

Dekoracemi můžete celý prostor oživit a dodat mu šmrnc v případě, že zvolíte celý byt jednolitě bílý. Ať už jde o polštářky, květiny, závěsy či koberce, snažte se interiér zaplnit tak akorát. Pokud to přeženete, bude prostor opět udušený a ani světlá výmalba nepomůže, aby byt vypadal prostorně.

Méně je více

Pokud bydlíte v menším bytě a jste ten typ člověka, který rád schraňuje všechny věci, potom byste se nad sebou měli zamyslet. Projděte vše, co máte v bytě a nebuďte sentimentální! Pokud máte deset dóziček, které leží už dva roky ve skříni, nebudou potřeba ani nyní ani za půl roku, prostě je vyhoďte. Až vyhodíte zbytečnosti, uvidíte, kolik máte prostoru!

Úložný prostor

Ano, je pravda, že zbytečnosti je potřeba vyházet, ale ty důležité věci, například sezónní oblečení, je potřeba někam uložit. Ve velkém domě není možná o úložné prostory nouze, ovšem v malém bytě je třeba využít všech zákoutí. Uskladnit věci můžete tak například do krabic, které mají různý design a nemusí být schovány pod postelí, protože doplní interiér a poslouží k úschově věcí, které není třeba mít vystavené.

Obrázky: pixabay.com