Efektivní způsob vyčištění sklokeramické desky během chvíle a bez větší námahy

Fotografie: Freepik

I když se sklokeramická deska čistí mnohem snáz než běžné varné desky, neznamená to, že by se neměla čistit pravidelně. Proces vám nezabere ani příliš času, ale je třeba použít správné nástroje. Hlavní je se zbavit nečistot bez zbytečného poškrábání a znehodnocení desky. Poradíme vám, jak to udělat šetrně a bez zbytečné námahy.

Dávejte pozor při vaření

Prvním a základním pravidlem při čištění těchto povrchů je zabránit hromadění mastných skvrn na sobě, které následně zatvrdnou. Používejte pokličku na všechny vaše hrnce, a jakmile se dneska ušpiní, okamžitě jí po vaření vyčistěte. Jakmile se budou skvrny vrstvit, může být jejich odstranění horší a náročnější.

Pokud něco rozlijete nebo se povrch pocáká, otřete jej hadříkem nebo vlhkou houbou ještě ve chvíli, kdy nejsou na desce tvrdé a zaschlé skvrny.

Dlouhodobá špína

I když povrch vypadá čistě, neviditelné vrstvy se hromadí a v průběhu času se pálí, což ztěžuje následné čištění. Použijte sprej na odstranění mastnoty nebo speciální čistič skla. Tyto produkty nezanechávají na povrchu rozmazané čáry, jako u multifunkčních čističů na běžné sklo.

Sklo umyjte a vyleštěte suchým měkkým hadříkem nebo papírovým ručníkem. K tomu používejte speciální hadry, abyste svou desku nepoškrábali.

Jak vyčistit špinavou plotýnku

Zašlou a připečenou špínu vyčistěte krémem nebo pastou, protože měkká brusiva v těchto produktech vám pomohou odstranit odolné zbytky.

Naneste krém nebo pastu pomocí utěrky z mikrovlákna a utírejte mastnotu krouživými pohyby. Povrch dobře opláchněte a osušte. Je důležité odstranit všechny zbytky produktu. Naneste také trochu jedlé sody nebo účinného čisticího prostředku a povrch otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytky.

Fotografie: Pixabay

Jak vyčistit odolné, připálené skvrny na skleněné desce?

Pokud je vaše plotýnka pokryta špinavými skvrnami, je čas vytáhnout nejlepší nástroje. Na varnou desku položte horký vlhký hadřík, aby se skvrny změkčily. Pomocí škrabky na sklo očistěte desku. Škrabku držte pod úhlem 45 stupňů a opatrně seškrábněte spálené kousky. Nebojte se poničení, jelikož sklo na varné desce je dostatečně tvrdé. Desku na závěr otřete, dobře opláchněte a osušte.

Po čištění nechte desku zaschnout a chvíli jí nepoužívejte. Pokud o svou desku budete pečovat pravidelně, vydrží vám krásná po velmi dlouhý čas.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]