Efektivní způsoby na odstranění odolných skvrn z oblečení

Fotografie: Freepik

Znáte to. Některé skvrny ne a ne vyprat. Občas nám nezbývá nic jiného než ušpiněné prádlo vyhodit. Co kdybychom vám ale řekli, že známe způsob praní, díky kterému už nebudete nikdy muset plýtvat oblečením a vyhazovat ho do popelnic? V následujícím článku se dovíte několik triků, které vás zbaví i těch nejodolnějších skvrn.

Důležité je jednat opravdu rychle. Jenže to pokaždé není možné. Často špinavé prádlo prostě hodíme do koše k ostatním kouskům na vyprání. Do chvíle, kdy ho dáváte do pračky, si na něj ani nevzpomenete. Jenže poté, co ho po týdnu či dvou vyperete, si všimnete, že skvrna nikam nezmizela.

Na tom nakonec není nic překvapivého. Uběhl nějaký čas a mastnota a špína se do látky stihla „zažrat“. Došlo to až tak daleko, že obvyklé vyprání vám zkrátka nepomůže. Na odolné skvrny existují speciální produkty, které vám ale mohou pomoci. Vrátí čistotu vašemu oblečení, textilu i spodnímu prádlu. Nepřestávejte číst a dozvíte se vše, co jste potřebovali vědět.

Vonný olej z citronu

Ideální pro odstraňování skvrn, které jste už s oblečením párkrát vyprali a ony přesto nezmizely. Citronový olej rozpouští odolné skvrny a odstraňuje všechny barvy, které do textilu nepatří. Není dobré ho na látce nechávat příliš dlouho. Riskujete totiž, že se látka zbarví do žluta. Stačí, pokud olej nakapete na skvrnu těsně před praním a poté rovnou pračku zapnete.

Pokud si chcete vyrobit vlastní verzi Vanishe, doporučujeme vám smíchat citronový olej s peroxidem vodíku. Na 50 ml peroxidu vodíku stačí okolo dvaceti kapek oleje. Přidejte také trochu tekutého mýdla. Naneste na skvrny a nechte působit. Poté vydrhněte a omyjte. Nakonec dejte prádlo do pračky a nechte vyprat. Nedoporučujeme prát na větší výkon než obvykle. Stačí zvolit normální program, na který jste zvyklí.

Mýdlo Sodasan

Sodasan mýdlo na odolné skvrny se skvěle hodí pro odstranění trávy, krve, inkoustu, mastnoty, šťávy z ovoce a dalších odolných skvrn z límečku triček nebo nohavic kalhot. Mýdlo byste měli na skvrnu natřít a nechat působit pár minut. Tento spolehlivý produkt odstraní i staré a zaprané skvrny, na které obyčejný prášek nestačí. Po vydrhnutí textilii omyjte pod tekoucí vodou a dejte vyprat do pračky.

Mýdlo s výtažky z pomeranče

Na trhu se dá sehnat mýdlo s výtažky z pomeranče, které bylo přímo vyrobeno pro tuto situaci. Odstraní odolné i zaprané skvrny. Ocení ho především maminky malých dětí a ti z vás, kteří hodně sportují. Neexistuje lepší přípravek na bílé ponožky.

Fotografie: Pixabay

Nejen, že si poradí se špínou a skvrnami. Prádlo totiž krásně ovoní a odstraní každý zápach. Rovněž obsahuje antibakteriální složky a bambucké máslo. Aplikace je jednoduchá. Naneste na zašpiněné místo a nechte působit. Doporučujeme vyčkat tak půl hodiny až poté dejte oblečení do pračky.