Ekologická chata uprostřed přírody překvapí horolezeckou stěnou a dalšími aktivitami

Také už vás někdy napadlo, že potřebujete utéct z civilizace někam do přírody a daleko od lidí? Jste ekologicky založení a líbí se vám soběstačná domácnost a chytré bydlení? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Uvidíte, že domácnost se dá založit i v hluboko v lesích, aniž by ztratila na atraktivitě a zábavnosti. Nemusíte bydlet v rozpadlé chatrči v bažinách. Tato lesní kabina je něco zcela nového.

Bydlení, které jen tak nenajdete

Tato originální kabina je jako stvořená pro milovníky přírody, turistiky a sportu. Navíc staví na ekologickém konceptu a nezávislosti. Energii totiž získává z polárních panelů, dřeva a plynu. Ačkoliv je hlavní účel této kabiny turistický – pronajímá se, dokážeme si také představit, že bychom v ní bydleli. Nic jí totiž neschází.

Lokalitě nemůžeme nic vytknout. Nachází se uprostřed lesů a říční nivy. Okolo je plno zvířat a fauny, která je nedotčená a vyrazí vám dech. Je zde spoustu možností k volnočasovým aktivitám a zábavě. Uvnitř kabiny navíc najdete horolezeckou stěnu.

Nakoukněte dovnitř

Stejně jako zvenčí i zevnitř je kabina samé dřevo. Oceňujeme také velké skleněné tabule, které se stávají architektonickým hitem posledních let. Právě proto, že dovnitř vpouští hodně světla. Díky tomu nejen šetří energii, ale navíc vám umožňují hledět do přírody z pohodlí postele. Není to nádhera? Kabinu obklopuje opravdu impozantní vegetace. Jen si představte, jak to musí vypadat za deště.

Přízemí je vlastně pouze jedna velká místnost. Takto otevřené prostory jsou ale velice moderní a mají své výhody. Prostor je řešen tak, aby se maximalizovala jeho využitelnost. Manželská postel se proto dá vysunout nahoru a rázem budete mít o pár metrů čtverečních navíc.

V rohu místnosti hned vedle lezecké stěny je umístěna jídelna.  Najdete zde také místo k uložení potřebných věcí. Pod lavičku můžete naskládat polínka do kamen. V rohu najdete také žebřík, kterým se dostanete do vrchního patra.

V kabině najdete kamna, která můžete použít hned na několik věcí. Za prvé jsou zdrojem tepla a za druhé si na nich můžete uvařit něco dobrého. Ale nebojte se, je zde i plně vybavená moderní kuchyň, takže nebudete odkázáni jen na kamínka.

Vedle kuchyně najdete také toaletu. Architekti mysleli opravdu na všechno. Koupelna je sice malá, ale najdete zde vše potřebné, včetně bojleru na teplou vodu.

Tato kabina má hned několik vychytávek, které se nám opravdu zamlouvají. Koncept je cílený především na to, aby stavení bylo zcela soběstačné. Kromě solárních panelů a kamínek tak zde najdete i originální bicykl, který při používání generuje elektřinu. Díky dalšímu prostoru v horním patře se do této kabiny může vejít až šest lidí. Už víte, kam příště vyrazíte na dovolenou s přáteli?

Fotografie: Jean-François Bérubé & Mélissa Fecteau