Jak dodat malému pokojíku optickou velikost v pár krocích. Zvládnete to i vy!

Nezoufejte, pokud nemůžete váš malý pokoj zvětšit pomocí přestavby, máme pro vás řešení! Zkuste se zaměřit na barvy, nábytek, výzdobu a nejen na to!

Myslete na barvy

Buďte velice opatrní na to, jaké používáte barvy, pokud chcete dekorovat malý prostor. Jsou barvy, které vám dokáží stimulovat pocit prostoru a klidu. Je proto nutné, abyste stejnou barvou vymalovali stěny, lišty, a dokonce i strop.

Stejně rozvážně musíte vybírat i nábytek a ostatní příslušenství. Pohovky a záclony by měly ladit s barvou pokoje, čímž se opticky prostor rezolutně zvětší.

Jaké barvy skutečně otevřou prostor?

Jemně růžová je v současné době velice trendy a skvělou alternativou k neutrálním tónům. Naopak dejte pozor na bílou barvu, která vypadá chladně, což může opticky váš pokoj ještě zmenšit.

Nasměrujte správně světlo

Nejlepší věc, která vytváří iluzi prostoru je zrcadlo. Klidně jich tedy umístěte do místnosti více. Nastavte je tak, aby odrážely světlo, které do pokoje proniká oknem. Také vaše osvětlení musí být zvoleno správně. Použijte raději bodová světla než klasické stahovací lustry, které zbytečně ubírají prostoru.

Okna

Pokud umístíte těžké závěsy na obě strany oken, prostor kolem vás se okamžitě opticky zmenší. Je mnohem lepší, pokud necháte na okně pouze záclonu.  Nedostatek soukromí vyřešíte žaluziemi či roletami.

Nábytek

Pokud naplníte svůj pokoj nábytkem, můžete si být jistí, že to vzbudí optický klam, jako když vás stěny „chtějí rozmačkat“. Buďte střídmí ve výběru nábytku a volte jen to nejdůležitější, co do pokoje potřebujete.

Výzdoba

Co se týče dekorací, určitě v tomto případě platí, že méně je více. Takže zapomeňte na různé ornamenty a další „lapače prachu“. Do malých prostorů se rozhodně nehodí – nechte místnost dýchat.

Nepřeplňujte regály zbytečnostmi, buďte střídmí při výběru doplňků a dekorací – vytvoříte tak vzdušný vzhled. Vestavěné regály jsou také skvělou volbou.

Obrázek: goodhousekeeping.co.uk