Venkovská koupelna má styl. Díky těmto úpravám ji vytvoříte i u vás doma

Interiér domu nebo bytu by měl být nějaký styl, nějaký koncept. Hitem je takzvaná venkovská koupelna, kterou můžete mít i vy. Není to nic složitého. Pokud rekonstruujete, inspirujte se našimi radami. A pokud ne, mnohdy může stačit jenom pár změn a tato místnost bude také vypadat tak, jak by měla.

Dřevo v hlavní roli

Venkovská koupelna je charakteristická tím, že zde musí dominovat přírodní materiály. Hlavně potom dřevo. Tento styl koupelen jasně dokazuje k těm, které byly zcela běžné v řadě venkovských usedlostí. A právě u nich se na stavbu, i na vnitřní prostory využívalo z větší části dřevo. to dokáže v současných koupelných navodit onen venkovský, historický, ale i rustikální styl. Ten, o který tolik stojíte.

Žádné moderní prvky

Venkovská koupelna by také neměla být založena na žádných moderních prvcích. Zapomeňte na sprchové kouty, protože základem by měla být vždy vana. A to volně stojící. Dále by měla mít venkovská koupelna zrcadlo nejlépe s dřevěným rámem, ale také dřevěné police. ty nahradí klasické skříňky na zdi. Koupelnový nábytek zde být může, postaven na zemi, ale opět v tom správném, tedy dřevěném, a tedy pochopitelně i rustikálním designu.

Barvy spíše decentní

Venkovská koupelna by měla být tvořena i správnými barvami. Nejlepší jsou spíše decentnější a neutrální odstíny. Nic nezkazíte bílou, která může lehce přecházet v nádech šedé. Ty budou i dobře ladit s přírodním dřevem. Přírodou jako takovou se můžete také inspirovat a využít ty barvy, které vidíte kolem sebe. Jde třeba o zelenou, oranžovou a hnědou. Ty se dobře hodí především na různé možné doplňky.

Obklady hlavně klasické

Obklady jsou v koupelně primárně praktické, a tak je doporučujeme zachovat. Nepoužívejte však žádné velké a moderní, s různými dekoracemi. Ideální jsou malé čtvercové kachličky, v neutrální barvě. Spáry by neměly být bílé, jelikož mnohem lépe vypadá tmavý odstín, ve kterých vynikne vzor samotných obkladů.

Jako podlahu dlažbu, ale i dřevo

Pokud chcete jít primárně cestou praktičnosti, zvolte dlažbu. Když to bude ta s dřevěným dekorem, jenom dobře. Venkovská koupelna by však měla mít podlahu skutečně ze dřeva. A nebojte, pokud zvolíte to kvalitní, nemusíte se bát vlhkosti. Různé roubenky nebo terasy jsou také vystaveny vlhkosti a ta se na nich nijak negativně nepodepisuje.

Jenom to základní

Je jasné, že budete potřebovat mnoho současných vymožeností, ať už jde o hygienu, nebo o krásu. Ty však vždy schovávejte. Venkovská koupelna by měla vypadat skromně a prostě. Tyto věci používejte jenom, když jste v koupelně sami.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]