Kuchyňská sůl je metlou na vlhkost v domácnosti. Její vlastnosti ocení například šatní skříň

Fotografie: BydlímeÚtulně

Běžně používanou kuchyňskou solí dokážete víc než jen dochutit připravovaný pokrm. Využít sůl můžete i při úklidu domácnosti nebo v boji proti přílišné vlhkosti. 

Nemusíte utrácet peníze za drahé pohlcovače vzduchu nebo osvěžovače, aby vás zbavili nepříjemných zápachů. Tento problém můžete vyřešit pomocí obyčejné kuchyňské soli. Ve výsledku tak ušetříte nejen své peníze, ale i životní prostředí. Navíc tak snadno a účinně vyřešíte palčivý problém s vlhkostí a ochráníte své oblečení před plísní. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a zbavte se vlhkosti ve skříni jednou provždy.

Proč je dobré dávat sůl do skříně

Sůl je vynikající přírodní pohlcovač vzduchu a skvělým pomocníkem při boji proti vlhkosti. Sůl dokáže přitahovat molekuly vody ze vzduchu, a tím snižovat celkovou vlhkost v místnostech, v pračce, nebo dokonce v šatní skříni. Kdekoliv vás trápí příliš vysoká vlhkost, použijte k jejímu odstranění trochu soli. Tento geniální trik rozhodně stojí za vyzkoušení.

Jak snížit vlhkost ve skříni

Abyste snížili množství vlhkosti ve skříni, použijte k tomu jemnou nebo hrubou kuchyňskou sůl. Jednoduše nasypte sůl do hrnku, misky nebo zavařovací sklenice a umístěte ji do šatní skříně. Díky soli výrazně snížíte množství vlhkosti v šatní skříni, a tím zabráníte případnému vzniku plísní. Pokud chcete šatníku dodat příjemnou vůni, nakapejte na sůl pár kapek libovolného esenciálního oleje.

Využijte sůl k energetické očistě

Dalším skvělým využitím obyčejné kuchyňské soli je k očištění energie vás, vašeho domova nebo jakéhokoliv předmětu. Pokud máte pocit, že se ve vašem domově hromadí negativní energie, můžete se jich pomocí soli jednoduše zbavit. K této energetické očistě si připravte 4 polévkové lžíce hrubé soli, 2 polévkové lžíce bílého octa, půl sklenice vody a prázdnou zavařovací sklenici.

sůl v hmoždíři
Fotografie: Pixabay

Všechny tyto ingredience v zavařovací sklenici důkladně smíchejte a připravenou směs umístěte do místnosti, kde trávíte nejvíce času. Někteří věří, že hrubá sůl má silné čisticí vlastnosti a dokáže zbavit vás i prostor okolo negativní energie. S pomocí této směsi můžete získat zpět dobrou náladu a pozitivní energii. Prostor kolem vás bude mnohem lépe působit na vás i další členy domácnosti.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]