Epsomská sůl jako zbraň proti slimákům na zahradě. Zní to šíleně, ale výsledek mluví za vše. Úroda přežije bez úhony

Fotografie: Depositphotos

Pokud se na vaší zahrádce objevili slimáci, kteří nadělají spíše více škody než užitku, můžete na ně použít osvědčený trik, kterým je epsomská sůl. Ta navíc pomáhá s mnoha dalšími problémy.

Epsomská sůl pravděpodobně nedehydratuje slimáka stejně jako kuchyňská sůl, ale její ostrost zabrání tomuto živočichovi v tom, aby se dostal na plody a rostliny, které by následně poničil. Pokud byste rádi odstranili z vašich zahrádek tyto škůdce, ale nechcete kupovat speciální přípravky, použijte epsomskou sůl.

Rozdíl oproti kuchyňské soli

Většina lidí by si pravděpodobně kuchyňskou sůl s tou epsomskou velice snadno spletla. Pokud ale znáte základní rozdíly mezi oběma, budete vědět, kterou použít na zahrádku a kterou nechat v kuchyni na ochucení jídla. Epsomská sůl je velmi hořká a nesmíte ji přidávat k jídlu. Lidé ji nejčastěji používají do koupele nebo na zahrádky.

Epsomská sůl pomáhá rostlinám

Tato sůl obsahuje velké množství síry a hořčíku, což je skvělou zprávou pro všechny, kteří mají doma rostliny a chtěli by podpořit jejich růst. U rostlin zajistí bohatý růst společně s kvetením a také odpuzují různé druhy hmyzu. V případě, že nechcete kupovat v zahradnictví speciální hnojivo, můžete vyzkoušet epsomskou sůl, jež nemá negativní vliv na přírodu.

Zabraňte slimákům v ničení rostlin

Slimáci jsou živočichové, kteří si rádi pochutnávají na listech, stoncích a plodech rostlin, které si lidé pěstují na svých zahrádkách. Jestliže byste se rádi vyhnuli tomu, že přijdete k vaší zahrádce a polovina plodů a listů bude okousaná, využijte sílu epsomské soli. Na místo, kde se slimáci zdržují nejvíce nebo do jejich cesty jim nasypte epsomskou sůl. Její hořkost nebudou chtít překonat a tím pádem se vyhnou vaší úrodě. Díky tomu se můžete později těšit na bohatou úrodu.

Fotografie: Pixabay

Dokonalý trávník na vaší zahradě

Každý majitel zahrady si jistě přeje mít krásnou zelenou trávu. Ne u každého je to však možné a poté se lidé snaží různými způsoby zajistit, aby jejich trávník vypadal dokonale. Kromě správného způsobu sekání je potřeba zvolit ještě vhodné hnojivo. Tím může být právě epsomská sůl, jež stačí trochu nasypat na trávník.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]