Fígle našich babiček vám usnadní každodenní život v domácnosti

Babičky jsou plné zkušeností. Inspirujte se jimi a naučte se 10 osvědčených triků, které vám pomohou v domácnosti.

Existují různé triky v domácnosti, které vám pomohou ke snadnějšímu žití. Už naše babičky se musely poprat s moly, konzervací nebo s uzly.

Dennodenně se potýkáte s různými obtížemi, které si musíte googlovat na internetu. Někdy se ale prostě musíte vypořádat s problémem co nejrychleji a na to je třeba znát různé triky. Netušíte, jak nabrousit nůž bez brousku, jak konzervovat potraviny bez lednice nebo jak na hmyz? Pak se naučte našich 10 účinných triků, které používaly již naše babičky. Ty si musely poradit i bez internetu!

Jak na běžné potíže v domácnosti, které se mohou objevit každý den

  • Chcete si nakrájet tenké plátky rajčat na chleba, ale nemáte brousek, jen tupý nůž? Použijte spodek talířku nebo keramického hrnku z rubové strany. Krouživými pohyby čepel nabrousíte.
  • Došla strouhanka, ale vy potřebujete obalit maso na řízky? Vyrobte si domácí strouhanku. Na tvrdé pečivo použijte struhadlo. Nemáte oschlé housky? Hoďte je do mrazáku. Až ztuhnout, půjdou nastrouhat.
Fotografie: Freepik
  • Pomocí soli můžete krásně vyčistit každou připáleninu. Jednoduše lehce rozpalte troubu, na nečistotu nasypte větší množství soli a po vychladnutí setřete. Není třeba drhnout, sůl se o vše postará.
  • Vaříte dušenou mrkev? Pak je třeba ostrouhat hodně mrkve. Použijte na to drátěnku a budete mít práci hotovou raz dva. Nezapomeňte si vyčlenit jednu na nádobí a další na zeleninu.
  • Nechcete si zničit nehty a vaši dokonalou manikúru? Myjte nádobí v rukavicích. Mezi prsty si vložte vatové kousky a nemusíte se bát proděravění gumových rukavic.
Fotografie: Freepik
  • Máte malou spíž a potřebujete uchovat suché potraviny? Pak je můžete uložit do velké vrstvy soli. Udrží dostatečnou vlhkost a zelenina, jako třeba česnek, nevyschne.
  • Milujete vlněné svetry, ale netušíte, jak je správně sušit, nebo to trvá moc dlouho? Každý asi ví, že je nesmíte prověsit, ale uložit na plocho. Jenže to dlouho trvá. Lepší bude, pokud jimi provléknete punčocháče, pěkně nohavice do rukávů a sed do otvoru pro hlavu, a zavěsíte na provázek.
  • Každý asi už zažil, že mu spadlo vajíčko na zem. Sbírat rozlitý bílek se žloutkem však není žádná legrace. Tady pomůže zásyp, a to solí nebo moukou. Nasají vlhkost, a jde to pak snáze.
Fotografie: Freepik
  • Z kapes taháte zašmodrchané a zauzlované provázky, sluchátka a řetízky? Posypte je dětským zásypem.
  • Je hmyz v domácnosti, zvláště v potravinách, vaší noční můrou? Zbavte se ho pomocí bobkového listu. Vložte ho do spíže nebo do nádob s moukou a bude po problému

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]