Historický dům z 18. století nabízí plnohodnotné bydlení s úžasnou atmosférou

Věříte tomu, že starý dům může být lepší než nový a že kouzlo stavby spočívá i v její historii? Pak by se vám jistě líbila tato zajímavá nabídka. Za velice příznivou cenu se prodává dům, který musí být pro milovníka historie hotovým pokladem. Jedná se o dům, který je památkově chráněn, a nazývá se „Maison Molleur-Dit-Lallemand“.

Byl postaven v roce 1720 v Beaumont a nachází se na jižním břehu řeky Saint-Laurent, v oblasti Chaudière-Appalaches. Okolní prostředí je oblíbené pro svou nádhernou přírodu a jedinečnou atmosféru a dům opět dýchá historií.

Tento rodinný dům už na místě stojí rovných 300 let. Za tu dobu přečkal mnohé události, byl několik renovován i rozšířen. Po většinu své existence ve něm žily početné rodiny, kterým nabízel pokojné a prostorné místo pro život.

Dům, který dýchá historií

Na první pohled možná nepůsobí nijak výjimečně – je to prostě bílý vesnický domek, ale jakmile vstoupíte dovnitř, nejde se nezamilovat. Po celé dlouhé generace se uvnitř zachovávalo původní rozložení místností a atmosféra, která je zcela nezaměnitelná. Pokoje jsou vybaveny dobovým nábytkem, stěny i stropy se pyšní původním dřevěným obložením, které je však mimořádně zachovalé.

Dobové prvky jsou zachovány

Atmosféru doplňuje ručně vyráběný dřevěný nábytek, ve kterém se odráží um mistrů truhlářů. V obývacím pokoji nechybí starobylá kamna, která dotváří celkový dojem a v zimě se postarají o to, aby bylo v domě příjemně teplo a útulno.

Kuchyně prošla nejrozsáhlejší rekonstrukcí. Původní kachlová kamna, na kterých se běžně dřív vařilo, nahradil sporák a linka má již také modernější vzhled. Je ale celá ze dřeva, aby byl co možná nejvíc zachován ráz celého domu.

Pokoje jsou nádherně světlé a vzdušné právě díky velkým oknům, ze kterých je výhled na zahradu a do lesa. Nově renovovaná je i koupelna, kde najdete zcela běžné moderní vybavení jako je toaleta nebo sprcha. Co je však nejlepší, je cena – tento dům se prodává za pouhých 450 tisíc dolarů.

Fotografie: Proprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]