Toužíte-li po bohaté úrodě chutných rajčat, zkuste hnojení bez chemie pomocí ovesných vloček. Připravte si roztok, který vám zajistí ta nejlepší rajčata, jaká jste kdy jedli.
Milovníci rajčat a nadšení zahrádkáři netouží po ničem jiném než po bohaté úrodě šťavnatých plodin. Abyste však získali chutná rajčata, není to jen tak. Chce to hodně práce a také trpělivosti. Pamatujte, že pro rostliny jsou nejdůležitější potřebné živiny, jimiž podpoříte jejich vývoj a zajistíte bohaté kvetení i plození.
Správné hnojení rajčat
Na výběr máte nespočet hnojiv – kompost, hnůj, nálevy ze zelených rostlin, živiny z mořských řas, popel, močovina atd. Ovšem to není vše, co můžete použít, abyste sklízeli hromadu chutných rajčat plných šťávy. Ovesné vločky obsahují spoustu vitamínů a stopových prvků, jež mohou obohatit nejen vaši stravu, ale také pomoci rajčatům růst a dobře plodit, jak uvádí server Smakdnia.
Věděli jste, že hořčík obsažený v ovesných vločkách pomůže aktivně rozvíjet a posilovat kořenový systém? Fosfor zase kvetení rajčat. Vápník jim zaručí tvorbu silných výhonků. Hnojení pomocí ovesných vloček zvýší odolnost rostlin proti povětrnostním podmínkám, jak píše web HomesAndGardens. Navíc přisypání této suroviny do půdy zvyšuje počet žížal, jež zeminu řádně kypří, což umožňuje lepší provzdušnění půdy a má pozitivní vliv na sklizeň. Ovesné vločky nasypané navrch také chrání rostliny před plísněmi a hnilobou.
Většina lidí dělá při hnojení zahrady tyto chyby, které brání sklizni bohaté úrody. Postupujte takto
Výroba domácího hnojiva z ovesných vloček
Pro kvalitní hnojení rajčat bude potřeba použít ovesný nálev. Pro jeho výrobu rozemelte 3 lžíce ovesných vloček v mixéru, zalijte 1 litrem vody a za občasného míchání nechte 2 hodiny louhovat. Následně přeceďte a ve stejném poměru zřeďte vodou. Hotovým roztokem zalévejte rajčata každý druhý den. Můžete si připravit i intenzivnější hnojivo, které by se však mělo používat méně často.
Do 10 litrů teplé vody přisypte ½ kg drcených ovesných vloček a nechte 5 dní stát. Rajčata by měla být hnojena tímto roztokem 1x za 2 týdny. Každý keřík by měl přijmout asi 500 ml ovesného hnojiva. Pokud však nemáte čas, můžete ovesné vložky použít i suché, stačí je nasypat na zem kolem keřů rajčat a zalít vodou. O hnojení rajčat bez chemie pomocí jedlé sody, kávy nebo vaječných skořápek jsme již psali na BydlímeÚtulně.
Napište komentář