Houbička na nádobí nám může výborně posloužit i jinak, než jen na mytí 

Fotografie: Freepik

Při mytí nádobí mnoho z nás sáhne po houbičce. Tato jedinečná pomůcka nám pomůže odstranit z nádobí nečistoty. Její využití je ale mnohem širší.

Kupují se po velkých baleních a využíváme je denně při mytí nádobí. Jejich spotřeba v domácnosti je opravdu vysoká, protože kvůli tomu, že jsou vlhké, v nich dochází k hromadění bakterií. Proto je musíme často měnit. Díky tomu, že jedna strana houbičky má drsný povrch a druhá hladký, ji využíváme k odstranění odolných nečistot, ale i pro vyčištění citlivých povrchů. 

Díky jejím vlastnostem ji můžeme využít v ledničce

Zajímavým způsobem, jak kuchyňské houbičky využít, je umístit je do šuplíku v lednici, kde skladujeme ovoce a zeleninu. Díky tomuto jednoduchému triku si totiž zajistíme jejich delší trvanlivosti. Houbička do sebe totiž vsákne přebytečnou vlhkost a naše ovoce a zelenina vydrží delší dobu čerstvé. Ideálním počtem jsou houbičky tři. 

Fotografie: Pexels

Díky své absorpční schopnosti je můžeme jednoduše využít také pro naše květiny. Stačí při přesazování na dno květináče umístit jednu z houbiček. Při zalévání do sebe houbička vsákne vlhkost a postupně ji bude uvolňovat do kořenů. Zabráníme tak nejen nechtěnému přelití květiny, ale zajistíme tím i její rovnoměrné zavlažování.

Posloužit nám mohou i v koupelně nebo při malování

Díky houbičkám si můžeme vytvořit také praktický odlakovač na nehty. Vezmeme si malou krabičku, která má víčko. Houbičku na nádobí jednoduše rozstřihneme na tenké proužky, a ty následně srolujeme. Umístíme je do připravené nádoby a nalijeme do ní dostatečné množství odlakovače. Uprostřed spirály vznikne prostor, kam jednoduše vložíme prst, a opakovanými pohyby nahoru a dolů z něj jednoduše odstraníme lak.

Fotografie: Pexels

Její využití je ale také velmi kreativní. Pokud například malujeme obraz s krajinou, můžeme díky její struktuře vytvořit neobvyklé mraky. Stačí ji namočit do požadované barvy a obtisknout na papír. Stejně tak ji můžeme využít na tvorbu rozkvetlé louky. Děti určitě potěší také to, že se z houbiček dají vytvořit jednoduchá razítka různých tvarů.

Zdroj: Goodhousekeeping