Stačí nůžky, kuchyňská houbička a uklízení domácnosti bude ihned efektivnější

Fotografie: Jiří Sedláček / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Kuchyňské houbičky jsou univerzálním pomocníkem při úklidu celé domácnosti. Existují různé způsoby, jak úklid s nimi zefektivnit a zjednodušit.

Lidská nápaditost nezná mezí, a tak na internetu můžete najíst spoustu tipů a triků, jak obyčejnou kuchyňskou houbu na mytí nádobí upravit. Díky pár nepatrným úpravám získáte efektivní čisticí prostředek, který nikde v obchodě nenajdete. Rozhodně stojí za zkoušku i tento jednoduchý trik. Stačí odstřihnout rohy houbiček. Díky tomuto triku se vyhnete nejednomu nepříjemnému problému.

Nejvíc špíny je na uklízecích pomůckách

Toto je smutná skutečnost. Nejvíce špíny a bakterií se nachází právě na kuchyňské houbičce. Houba by se měla měnit pravidelně jednou týdně. Pokud houbu na nádobí pravidelně čistíte, vyvařujete nebo ošetřujete v mikrovlnné troubě, může to při prvním pokusu mírně pomoci. Nicméně počet bakterií se pouze sníží, houbu tím nijak nesterilizujete, a tak se uvnitř množí dál. Podle některých je takové čištění úplná ztráta času.

Houba je skvělým prostředím pro bakterie

Většina lidí má doma spoustu houbiček vypadajících téměř totožně. Někdo je kromě nádobí používá i na mytí špinavých povrchů a odolných nečistot. Pokud máte houbičku jen jednu, měli byste ji každý týden vyměňovat za novou, abyste bakterie zbytečně neroznášeli na další a další povrchy. V případě, že máte houbiček více, měli byste si dát velký pozor, abyste si je omylem nezaměnili. S tímto vám pomůže tento jednoduchý trik.

houbička na nádobí
Fotografie: Pixabay

Proč uříznout roh houby

V případě, že doma používáte více houbiček naráz, vyplatí se jedné z nich uříznout jeden roh. Takto můžete vždy přesně poznat, k čemu daná houbička slouží, a snížíte tím riziko, že se při jejím použití spletete. Houbička na umývání koupelny tak nepřijde do styku s nádobím ani s umývanými potravinami a naopak. Velkou houbu můžete rozříznout na dvě poloviny a vytvořit z nich menší houbičky, se kterými se lépe čistí menší kusy nádobí.

Správným používáním houbiček zabráníte zbytečnému rozšiřování bakterií po celé své domácnosti. Váš domov tak bude nejen čistší, ale i mnohem zdravější. Vysoký výskyt bakterií může zaútočit na váš imunitní systém, vyvolat alergickou reakci nebo způsobit jiné onemocnění. Proto se tomuto problému raději vyhněte a pomocí uříznutého rohu rozdělte houbičky podle způsobu používání.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]