Hřebíček zapíchnutý v citronu je nejefektivnější přírodní odpuzovač hmyzu, který lze vyrobit

Doba letních dlouhých večerů se blíží. Procházky po přírodě jsou také za dveřmi. S tím ovšem souvisí celá řada nepříjemností, například hmyzí kamarádi. A na ty se hodí repelent. Neznám moc lidí, kteří by měli hmyz rádi, resp. kterým by nevadilo hmyzí bzučení, létání, štípání a otravování. Zejména takoví komáři umí za dlouhých letních večerů opravdu dotěrní a nepříjemní.

Existuje proti nim spousta prostředků a v obchodě vám určitě doporučí ty nejdražší. My bychom vám chtěli poradit něco mnohem lepšího. Vykašlete se na repelenty nebo lampy s oleji, který musíte neustále dolévat. Místo toho vyzkoušejte přírodní cesty, které zaručené fungují. Jednoduché a účinné metody si zamilujete.

Šetrně bez hmyzu

Lítá vám v pokoji, v kuchyni nebo na zahradě nepříjemný hmyz a chcete se ho nějak šetrně zbavit? Pokud neradi zabíjíte živý hmyz, pak je nejlepším řešením přímá prevence tedy to, aby k vám hmyz vůbec nelétal. Toho jde samozřejmě docílit, ale mnozí lidé neví pořádně jak na to.

Samozřejmě můžete použít chemické prostředky plné insekticidů a jiných látek, ale musíte si uvědomit, že jsou plné toxických látek, které mohou poškodit vaše zdraví a životní prostředí kolem vás. Mnohem lepší je použít přírodní cesty, které opravdu fungují a zaručeně vás zbaví nepříjemných komárů.

Nebezpečné chemikálie

Hmyz léta nejčastěji na sladká a barevná jídla, protože k nim vysílají určité signály. Jakmile k nim hmyz dorazí, vyšle signál svým kolegům, aby také přišli hodovat. Tímto způsobem se ve vašem domě může hmyz hromadit a vy s tím neuděláte.

Chcete-li se zbavit hmyzu, budete určitě v pokušení použít chemikálie, nicméně ty jsou nebezpečné. Teď vám představíme lepší zbraň, která proti komárům působí na 100 %.

100 % zbraň proti komárům

K této zbrani budete potřebovat: 4 citrony a několik hřebíčků (koření). Citrony rozřežte na poloviny a do každé poloviny zapíchněte alespoň 10 hřebíčků (podle fotografie). Tyto citrony pak umístěte do míst, na kterých je frekvence hmyzu největší. Už po několika dnech poznáte velký rozdíl. Po hmyzu nebudou ani památky nebo ho tam bude opravdu velmi málo.

Nejlepší je síťka

Samozřejmě existují i další způsoby, jak se bránit proti hmyzu. Vyvarujte se těsného oblečení, používejte přírodní repelenty a používejte sítě nebo moskytiéry proti komárům. Poslední možnost je zatím tou nejúčinnější. V případě kousnutí neváhejte navštívit lékaře.