Venkovní zahradní sprcha je nejen praktická, ale i skvělý designový prvek každé zahrady

Víte, jak si užít léto na vaší zahradě plnými doušky? Pořiďte si venkovní zahradní sprchu. Existuje plno kreativních variací, pro vytvoření snadných a krásných venkovních sprchových koutků. Od těch nejsnadnějších, které máte zbudovány do hodiny, až po složitější projekty.

Taková zahradní sprcha nemusí být jen praktická, ale i ozdobou zahrady. Zahradní sprcha nemusí být pouze součást bazénu, pořídit si ji můžete klidně i jen tak, jako příjemné osvěžení a zkrášlení zahrady. Sprchování přináší úlevu, relaxaci i osvěžení. Buď ji můžete koupit za pár tisícovek hotovou nebo se pustit do vlastního díla.

Funkce zahradní sprchy

Zahradní sprcha plní hned několik úkolů. Jednak ze smyjete nečistoty, pokud si chcete zaplavat v bazénu, studenější sprchou se také aklimatizujete, před skokem do bazénu. Sprchu však využijete i tam, kde bazén není – třeba na malé zahradě, kde pro bazén není místo. Letní sprcha venku je nejen romantická, ale i osvěží. V létě taková venkovní sprcha nahradí i sprchu interiérovou, třeba někde na chalupě. A samozřejmě se může stát i pýchou vaší zahrádky.

Venkovní sprchový kout je nejen neuvěřitelně zábavný, ale také skvělý pro naši planetu! Když budete při sprchování používat biologicky odbouratelná mýdla, můžete nechat veškerou vodu, aby vsákla do zahrady. Místo, kde ji umístíte tedy dobře promyslete.

Inspirace na zahradní sprchy

Zahradní sprchu můžete vyrobit z čehokoli vás napadne. Použít můžete bambus, dřevo, sud, konev, omotat zahradní hadici kolem větví a sprchovat se pod stromem. Další materiály, pokud nechcete moderní dlážděný vzhled, mohou být kameny či dřevěné rohože. Přinášíme malou inspiraci od těch nejsnadnějších a nejlevnějších, po složitější a finančně nákladnější projekty.

Jednoduché zahradní sprchování

Kreativní sprchový kout

Pozinkované panely

Vlnité pozinkované kovové panely jsou odolné proti korozi. Přišroubované jsou k dřevěným rámům.

Zahradní sprchování

Sprcha s použitím dřeva

Sprchové závěsy

Sprchový kout z vědra

Elegantní sprchový koutek

Obrázky: apieceofrainbow.com