Humánní způsoby, jak se zbavit myší v domácnosti. Speciální pastičky si bez problémů zvládnete připravit sami doma

Fotografie: Freepik

Jakmile ženy zahlédnou ve svém domě nebo na chatě myši, utíkají nebo křičí, ale mnohdy je nenapadne, jak se otravných škůdců zbavit. Vyzkoušejte několik osvědčených tipů, které vaše trable zažehnají.

Pastička na myši je jednou z nejčastěji používaných možností řešení. Můžete ale využít i metody, které nejsou tak drastické a hlodavec při nich méně trpí. Navíc jsou takové možnosti často i funkčnější než lákání na sýr nebo jinou pochoutku.

Máte doma nezvané hosty?

Přítomnost myší je někdy zcela jasná, i když je nevidíme na vlastní oči. Všimnout si můžete zápachu, okousaných potravin, často také knih nebo nylonových oděvů. Všudypřítomný je také drobný trus.

Pokud je nechcete hned zabít nastavením pastičky nebo sáhnout po jedu, využijte toho, že hlodavci jsou velmi citliví na pachy a mnozí z nich je dokonce nenávidí. Příkladem je levandule. Umístěte sáčky s levandulí nebo mýdla z levandule do šatníků, skříněk nebo komod, čímž myši efektivně vyženete a odradíte je od návštěvy vašeho domova.

Fotografie: Freepik

Pomozte si bylinkami

Vůně a pachy některých bylin mají na myši podobné účinky.  Umístěte sušenou mátu, diviznu, divoký heřmánek, oleandr nebo podobně aromatické byliny na místa, která myši často navštěvují, a tím se alespoň dočasně zbavte otravných nájemníků. Podobný efekt získáte nastříkáním laku na vlasy na potenciální úkryty myši.

Poraďte si s exotickým ovocem

Pokud použití aromatických bylin nepřinese požadované výsledky, můžete se uchýlit k jiné chytré metodě. Rozkrojte citron na polovinu a počkejte, až se na něm objeví plíseň. Potom vložte shnilé ovoce do skříňky, komody nebo na jiná místa, která navštěvují myši. Čím více ovoce plesniví, tím je pravděpodobnější, že se nežádoucího nájemce z domu zbavíte.

Jiní lidé v domácnosti používají k boji s myší další trik. Umisťují listy zelených rajčat na místa navštěvovaná hlodavci, což hlodavců návštěvu přinejmenším znepříjemní. Možná jich tak doma budete mít o něco méně nebo k vám přestanou chodit úplně.

Pro milovníky klasických metod bude optimálním řešením pravděpodobně kočka, dávný nepřítel myší. Její pouhá přítomnost způsobí, že se myši z dálky vyhnou našemu domovu.

Fotografie: Freepik

Nechcete zvířeti ublížit?

Vyzkoušejte pastičku, která hlodavce nezabije. Umístěte do svého domu kus ovoce, zeleniny nebo sýra a počkejte, až si pro něj myš přijde. Jakmile bude na místě, přikryjte ji rychle, ale zároveň opatrně větší nádobou. Poté ji v klidu vyneste ven a pusťte na svobodu. Dávejte ale pozor, abyste byli v dostatečné vzdálenosti od domu. Pokud budete za dveřmi, myš se vám jistě do vašeho domova vrátí.

Myslete však na to, že takový postup lze provádět jen ve chvíli, kdy máte doma jen pár myší. Pokud jich máte více, takový postup by vám mohl pořádně zavařit. Nechcete přece, aby se k vám stahovaly myši z širokého dalekého okolí.

Elektrické plašičky

Dalším způsobem, jak vyděsit myši, je použití elektrických odstrašujících prostředků, které vydávají zvuky dráždící hlodavce. Stačí je zabudovat v místnostech, kde jsme pozorovali stopy jejich činnosti.

V boji proti myším je důležitá také prevence. Omítněte všechny mezery a mezery ve stěnách a podlahových pásech. Podívejme se také na rámy oken a dveří nebo na místa, kde procházejí trubky.