I té nejslabší orchideji lze vrátit život. Domácí roztok ze 4 surovin je mnohem silnější než drahé stimulátory růstu

Fotografie: Depositphotos / Edit

Doma vám umírá orchidej a vy byste ji nejraději vyhodili do koše, protože už nevíte, co s ní. To však není nutné, i orchidej bez kořenů se může vzpamatovat s pomocí produktů z lékárny.

I zdánlivě umírající orchideje, jež nejeví žádné známky života, se mohou vzpamatovat a obnovit svou krásu, kterou budou i nadále zdobit vaši domácnost. Dejte těmto oblíbeným květinám druhou šanci. Přestože mohou být pro začátečníka trochu náročné na péči, víte-li, jak správně na ně, úspěch je zaručen. Pomozte jim znovu zakořenit a posílit pomocí jednoduchých produktů, jež naleznete v lékárně.

Domácí roztok pro obnovu orchidejí

Je-li orchidej již bez kořenů, není potřeba odsuzovat ji k zániku. Věřte, že i takto vypadající květina chce žít a těšit vás svým kvetením. Můžete obnovit a posílit její růst kombinací následujících složek, z nichž vytvoříte výživný stimulující roztok pro tyto květiny.

  • 1 ml lékárenské kyseliny nikotinové (1 ampule nebo 1 rozdrcená tableta na prášek),
  • 1 tableta kyseliny jantarové,
  • 1 tableta glycinu,
  • 1 l měkké, teplé, filtrované odstáté vody.

Výše uvedené ingredience smíchejte dohromady v přesném množství. Vytvoříte tak léčivý roztok, jenž můžete aplikovat na orchideje, které ještě stále kořeny mají, i na ty, jež jsou zcela bez kořenů. Druhé samozřejmě budou potřebovat trochu více péče než ty první. Budete je muset pravidelně namáčet do roztoku, aby se následně objevily první kořínky

Použití domácího léčivého roztoku

Nyní záleží, zda je orchidej bez kořenů, nebo jí ještě nějaké kořeny zbyly. Pokud je orchidej již bez kořenů, pak je prospěšné ji na 1–1,5 hodiny zcela ponořit do výsledného roztoku. Místo, odkud vyrůstají kořeny, by mělo být nad hladinou, ne ve vodě. Pouze listy a stopka jsou namočeny v tekutině. Orchidej s kořeny pak jednoduše zalijte roztokem tak, jak jste zvyklí ji normálně hnojit nebo zalévat vodou.

Fotografie: Pixabay

Orchidej bez kořenů potřebuje namáčení do roztoku po maximálně hodině a půl alespoň 3krát za 10 dní. Po namočení orchidej umístěte do láhve, na jejímž dně je rozprostřená hlína a na ní navlhčený mech. Orchidej nechte v láhvi, dokud jí nevyrostou kořeny. Jakmile se objeví, můžete ji přesadit do květináče se zeminou.

Zdroj: Orchidfriends

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]