Nekvete vám orchidej? Vyzkoušejte jednoduchý postup, jak to změnit

Milujete orchidej, ale ta vaše stále ne a ne vykvést? Tak čtěte dál a dozvíte se, jaké zaručené postupy na tento problém fungují. Není potřeba kupovat předražené hnojiva a další speciální prostředky, postačí vám vědět tento jednoduchý trik a vaše orchideje budou jako znovu zrozené a krásné po celý rok.

Bohužel, doma nemůžeme vytvořit úplně ideální podmínky, které má rostlina reálně v přírodě, protože ne každý má doma přístup k dešťové vodě, která je samozřejmě nejlepší a je plná živin a vitamínů.

Návod na přípravu zázračného roztoku

Nebojte, tento přípravek nijak nepoškodí vaši rostlinu, pouze pomáhá k tomu, aby orchidej začala zase znovu kvést. Tento roztok vytvoříte z pohodlí domova, protože obsahuje suroviny, které všichni jistě doma máme a pokud ne, tak se dají sehnat v běžném obchodě a lékárně.

Základem všeho je česnek, ale používejte český česnek, neboť ten ze zahraničí, nemívá takovou sílu. Tento roztok především posilňuje celkové zdraví kořenového systému a také zabraňuje tomu, aby škodlivé bakterie ničily květy.

Na jeho vytvoření budete potřebovat pouze tyto tři ingredience:

  • 5 až 7 stroužků česneku (záleží na jeho velikosti)
  • Kyselinu jantarovou – půlka jedné tabletky
  • 2 skleničky horké vody

Postup je takový, že rozpustíme půlku tabletky kyseliny jantarové v horké vodě, do které ještě vytlačíme stroužky česneku a zamícháme. Vše necháme společně odstát v nádobě, alespoň jeden den.

Takto připravený roztok používáme tak, že do široké mísy nebo jiné nádoby napustíme vodu, do které přidáme trochu roztoku a do této připravené koupele ponoříme na pár hodin celou orchidej tak, aby byla téměř celá rostlina potopena, a necháme, aby kořeny nasály všechny potřebné živiny. Potom rostlinku vyndáme, necháme okapat a položíme zpět na její místo. Připravený roztok můžete použít i na jiné kvetoucí rostliny.

Doporučujeme tento postup opakovat maximálně jednou za 3 měsíce. Ale už po prvním měsíci používání se můžete těšit na výsledky. Tak se toho nebojte, udělejte si chvilku času, připravte si tento zázračný elixír a za pár týdnů vám to vaše rostlina vrátí svými nádhernými květy.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]