Inspirace pro výběr sprchových dlaždic a obkladů

Vybírat vhodnou dlažbu a obklady do koupelny absolvuje mnoho z nás i několikrát za život. A nutno podotknout, že nejde zrovna o snadnou záležitost. Dnes je nabídka opravdu pestrá a člověk neví, čemu dát přednost. Navíc v prodejně může vypadat dlažba tak lákavě…Důležité však je, aby slušela naší koupelně, což může být ovlivněno jak přítomností světla, velikosti místností a dalším vybavením.

Jak postupovat při výběru?

  • Nejdříve zvolte barvu, která je vašemu srdci blízká, nepodléhá trendům a bude nevíce vyhovovat vaší koupelně

  • Dáváte přednost lesklé či matné variantě?

  • Zjistěte si více informací o kvalitě a výrobci

  • Pamatujte, že ten nejdražší obklad nemusí být ten nejkvalitnější

  • Zapište si veškeré parametry, které by měl obklad či dlažba splňovat, podle toho pak vybírejte

  • Jakmile máte jasno o barvě, parametrech, začněte vybírat z nabídek, které jsou pro vás cenově přijatelné

  • Myslete vždy na protiskluzovou úpravu, otěruvzdornost apod.

Otěruvzdornost vybírejte podle počtu osob v domácnosti, jak moc bude dlažba zatěžována. Protiskluzovost zase vyjadřuje schopnost povrchu dlažby zamezit uklouznutí. Přinášíme vám trochu inspirace na obklady a dlažbu.

Obklady aqua ombré

Ombré je velmi populární nejen ve světě kosmetiky, ale i bytového vybavení. Setkat se můžete se závěsy ombré, tapetami, výmalbou nebo i obklady.

Šedé obklady

Šedé obklady jsou tlumené, oproti černým, které jsou momentálně velmi IN. Pravdou je, že šedá, bílá, černá bude v kurzu patrně pořád. Při výběru dlažby a koupelnových obkladů je vždy lépe pamatovat na to, že jde o projekt na dlouhá léta.

Zajímavé textury

Pokud by vám připadalo, že mít v koupelně jednu barvu je nudné, pak zvolte zajímavou texturu. Ne každý je mistr v kombinování barev, tímto rozhodně nic nepokazíte.

Aztécké dlaždice

Pokud dáváte přednost nestárnoucí klasice černé a bílé, můžete koupelnu povýšit na vyšší level i prostřednictvím marockých, mayských či aztéckých obkladů či dlažby.

S bílou nešlápnete nikdy vedle

Pokud si nejste vůbec jisti, jaká barva by slušela vaší koupelně nejvíce a netroufáte si ani na různé kombinace, zkuste prostě jen bílou. Odlište pouze obklady od dlažby rozdílným tvarem a velikostí.

Hřejivý dotek dřeva

Pokud milujete dřevo, pak je volba jasná. Vyberte obklady se vzorem dřeva.

Fotografie: Amazinginteriordesign