Barva ložnice ovlivňuje kvalitu spánku a celkovou pohodu. Každá barva má jiný účinek

Fotografie: Freepik

Zvažujete změnu vzhledu stávající ložnice? Mnohdy stačí maličkosti, jako je změna barvy stěn, nové povlečení, nová pokojová rostlinka, lampička, stoleček vedle postele a ložnice se rázem změní. Přinášíme vám trochu inspirace, abychom vám usnadnili výběr vhodných barev.

Ložnice jsou nejvíce soukromým prostorem v našem domě a barvy stěn v ložnici nejen prodlouží životnost stěn, ale také dodají vašemu pokoji vzhled, který dokáže ovlivnit to, jak se budeme po probuzení cítit.

Modrá barva

Modrá je patrně nejčastěji volenou barvou do ložnic. Je to barva chladná, osvěžující. Modrá v ložnici pomáhá uklidnit mysl a má obrovskou sílu zvládat stres.

Měkká žlutá

Slunečná, veselá žlutá dodává každému prostoru odlehčený nádech, je to však stimulující barva. Po ránu vás nabije energií, tato barva stimuluje nervový systém. Uklidňuje nervy a dodává pozitivní pocity.

Pudrová růžová

Pomáhá vytvořit klidnou a pohodou atmosféru. Tato barva je oblíbená do ložnic, dětských pokojů, ale v kombinaci třeba s šedou i do obývacích pokojů. Lze snadno kombinovat a sladit s teplými, studenými a jinými neutrálními barvami.

Limetkově zelená

Zelená představuje svěžest a hojnost, tato uklidňující barva charakterizuje sílu přírody. V kombinaci s čistě bílou vynikne svěžest této barvy nejvíce. Hodí se však i k betonově šedé.

Fotografie: Shutterstock

Pistáciová barva

Měkké odstíny osvětlují atmosféru naší ložnice. Pistácie je jedním z krásných měkkých odstínů, které mohou oživit místnost. Je to barva uklidňující, romantická. V kombinaci s bílou je velmi elegantní a něžná.

Šedá barva

Šedá dodává vaší ložnici klidný a sofistikovaný vzhled. Bezvadně se hodí pro ložnici mladších osob nebo pro lidi, kteří ocení minimalistický barevný přístup. Díky čistému klasickému vzhledu bude vaše ložnice vypadat svěže a příjemně díky dostupnosti přirozeného denního světla.

Fotografie: iStock