Inspirativní nápady na zařízení obývacího pokoje. Není problém kombinovat různé styly

Chystáte se zařizovat nově obývací pokoj a netušíte, které barvě a jakému stylu dát přednost? Přinášíme vám několik inspirativních fotografií, ať už máte obývák malý či velký a prostorný. Ukážeme vám také, že není problém kombinovat různé styly dohromady a že i černá stěna nemusí být vůbec špatný nápad. Ne každý dokáže kombinovat různé styly, barvy a vzory. Pojďme na to.

Ladíme do modré

Modrá a bílá je barevná kombinace, která se hodí pro námořní téma. Velrybí motiv tapety dodává tomuto nadčasovému obýváku originální výraz.

Pocit prostoru

Měkké šedé tóny a ostré bílé detaily odrážejí světlo v tomto moderně zařízeném obývacím pokoji. Je lehký, vzdušný a útulný.

Velký dojem

V tomto prostorném obýváku s vysokými stropy bylo použito moderního i starožitného nábytku a doplňků. Skvělá kombinace, která vytváří ohromný dojem.

Růžová to může být

Růžová je obrovský trend interiérů. Hodí se k ní krémová, bílá a šedá. Perfektní dekorací jsou zde živé růže, které dodávají obývacímu pokoji svěžest a čerstvost. Chybět nesmí ani polštářky a kobereček. Konferenční stoleček dodá místnosti na luxusu.

Protiklady se přitahují

Sedací souprava vintage přináší elegantní dojem do tohoto viktoriánského obýváku a naopak moderní pohovka přináší pocit svobody a lehkosti. Dnes je celkem populární kombinovat starožitnosti s moderním vybavením. Tady se to určitě podařilo.

Nová dimenze

Kožená rohová sedací souprava umístěná do prostoru pomůže dát jiskru i obyčejné místnosti. Za sedací soupravou je umístěný stoleček s dřevěnou deskou, díky němuž se rozbije sterilní a nudný dojem. Břink dodají zelené rostliny, které vyniknou v bílých nádobách. Pohovka díky vlněnému přehozu a polštářkům přímo vybízí k relaxaci.

Malý, ale útulný

V tomto obývacím pokoji se opět mísí staré a nové, včetně největšího trendu poslední doby – tmavé barvy (modrá, šedá). Přítomné dřevěné prvky rozbijí jednotvárnost a navozují pocit útulna.

Tmavé stěny

Tmavé stěny nemusí vždy znamenat, že bude místnost smutná a ponurá. Stačí si pohrát s dalšími barvami. V tomto případě přibyla ještě oblíbená světle šedá a oranžová, která dodá břink. Na stěně pak skvěle vynikne světlá dekorace. K tmavé barvě zcela jistě vždy přidejte i dřevo. Rozhodně by mělo jít o místnost s dostatkem denního světla.

Obrázky: housebeautiful