Levné jarní inspirace pro útulný domov

Také jste už při pohledu z okna zahlédli příslib jara? Modrá obloha, pučící stromy a hřejivý pocit, že během nedělní procházky se psem můžete nechat kulicha doma. Otevřete okna, vyvětrejte zimní atmosféru z Vašich domovů a nechte se inspirovat nápady na jarní dekorace plné optimismu!

Jaro bylo odjakživa spojeno s Velikonocemi a tedy se vzkříšením. Je to nejvhodnější období na to, zbavit se nepotřebných věcí, setřít prach z parapetů a načechrat polštáře.

Ptáte se, jak vlastně jaro v bytě vypadá? Základem jsou světlé barvy a květinové motivy. Nic nenavodí jarní atmosféru lépe, než čerstvé tulipány ve váze a pastelové barvy v interiéru.

Změnu, po které tak touží celá Vaše bytost, zajistí výměna látkových prvků v obývacím pokoji i v ložnici. Sundejte těžké neprodyšné závěsy a vyměňte je za lehké, vzdušné, světlé záclony. Sametové polštáře na pohovce schovejte na další zimní sezónu a vytaste se s bavlněnými potahy. Ubrus s Vánočním motivem už nechte také ve skříni a místo něj vytáhněte krajku po babičce nebo klasické bílé plátno. Po těžkém zimním období následuje období lehkosti a světla, tak se tím řiďte jako hlavním pravidlem při výběru materiálů a barev. Například z výměny polštářů na pohovce si udělejte rituál, pomůže to i očistě Vaší hlavy.

Honí se Vám teď hlavou myšlenka, že se všechno krásně čte, ale že nevíte, kde vzít každý rok peníze na jarní update? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Krásné květiny na stole nadělají nejvíce parády. Čerstvé řezané květiny každý den nekupujte. I když Vám na zahradě nerostou trsy tulipánů, můžete si snadno a zdarma vyzdobit jarní stůl třeba větvemi z ovocných stromů, které v teple rozkvetou a vydrží přes týden.

Oživte své vzpomínky – vyberte veselé a optimistické fotografie z Vaší dovolené nebo rodinné oslavy a zarámujte barevným rámečkem. Nic nepozvedne fádní šeď interieru více než linie. Vyberte rámečky různých velikostí a pověste na zeď hned několik obrázků vedle sebe. Snažte se vyhnout utříděným obrazcům a experimentujte s nedbalostí. A pokud nejste fanouškem obrázků, zkuste zapátrat po tapetách. Na dnešním trhu se dá vybírat z nepřeberného množství barev, vzorů a motivů, od fotografií přírody, měst až po abstraktní vzory a obrazce. Většinou je jejich instalace velmi jednoduchá a ušetří čas a práci s malováním stěn.

Pokud Vám v rohu obývacího pokoje postává starší zaprášená lampa, dejte průchod svým uměleckým vlohám a stínítko pomalujte akrylovými barvami. Můžete jednoduše sladit se zbytkem interiéru. Lampa bude zachráněna a Vaše mysl potěšena!

Obrázky: pixabay.com