1 obývací pokoj a 3 způsoby jak jej zařídit – uvolněný, klasický venkovský a moderní retro

Stává se, že se člověku bytové zařízení či určitý interiérový styl okouká a zamiluje se do jiného. Jenže kupovat veškerý nábytek by se zrovna moc nevyplatilo. Občas lze totální změny docílit pouhými drobnostmi. Mnohdy stačí jen dobrý nápad, špetka kreativity a ze starého obýváku vykouzlíte úplně nový!

Pojďme se dnes společně podívat na 1 obývací pokoj a 3 způsoby, jak jej zařídit pokaždé jinak s drobnými úpravami.

3 společné prvky pro každý typ obýváku

  • Pohovka

  • Skříň

  • Podlahová krytina

Pohovka 

Skříň 

Podlahová krytina 

Útulný obývací pokoj

Tento styl je uvolněný, klasický a velmi útulný. Základem ve všech třech případech bude šedá pohovka, bílá skřínka a stejná podlahová krytina. Tyto 3 věci bývají finančně nejnáročnější. Pak už stačí pokaždé jinak vymalovat, pořídit jiný konferenční stoleček, kobereček, skřínku či komodu, závěsy nebo rolety, křeslo a dekorace, jako jsou kytky, vázy, obrázky.

Příjemný obývák ve stylu venkov

Stejný pokoj, pouze s novým kabátkem. Změna se týká tapety, komody, konferenčního stolečku, bytových textilií, křesla, dekorací. Jako mávnutím kouzelného proutku se rázem ocitnete v jiné době, v jiném stylu a jiné atmosféře. Než se tedy pustíte do zařizování obýváku, vše si předem rozmyslete a naplánujte.

Obývák v retro stylu

Pokud retro styl patří k vašim oblíbeným, pak se nechte inspirovat tímto obývacím pokojem. Opět stejná pohovka, skříň i podlahová krytina. Změna se týká zase koberečku, rolety, stolečku, křesla, doplňkového nábytku, dekorací, stěny (nová tapeta), barev.

Obrázky: idealhome