Inspirujete se pro projekt rekonstrukce kuchyně povedenými realizacemi

Rekonstrukce kuchyně je vždy krokem, na který stojí za to se řádně připravit. Nejde totiž jen o to, že do celé akce nainvestujete ohromné peníze, které byste určitě neradi vyhodili z okna, ale také to bude velká psychická zátěž, a je lepší být na ni dobře připraven. Asi nejobtížnější bývají v rámci rekonstrukcí kuchyně, protože právě u nich se toho dá hodně zkazit.

Často si chybu neuvědomíte, dokud kuchyň nezačnete reálně používat, a až poté vám dojde, že je vlastně velmi neprakticky řešená, někam vůbec nedosáhnete nebo se vám něco neustále plete pod ruce. Naplánovat si kuchyni je tedy velmi důležité a vyplatí se nad tím řádně zamyslet, a hlavně se nechat inspirovat úspěšnými proměnami jiných kuchyní.

Tyto kuchyně se skutečně povedly. Na začátku stály rozpadlé skříňky, špína a prach, ale sami uvidíte, že i z toho nejhoršího může vzniknout luxusní kuchyň, kterou byste si určitě přáli mít i u vás doma.

Z bydlení pro krysy ke krásné kuchyni

Pokud se povedlo přetvořit tuhle kuchyň, ani ta vaše určitě nebude problém. Když Chip a Joanna Gaines koupili starý dům a zjistili, v jakém stavu je kuchyň, chtělo se jim skoro brečet. Ale dali se do práce a po několika měsících se jim s pomocí architektů a dělníků podařilo vytvořit nádhernou světlou kuchyni.

Přitom stačilo jen prostor vyklidit, nově vymalovat a zkombinovat bílou s přírodním dřevěným motivem a bylo hotovo. Celková cena kuchyně vůbec nebyla tak vysoká a oba manželé si ji dnes nemohou vynachválit.

Proměna z nuly na sto

Tato kuchyň se v původním stavu snad ani kuchyní nemohla nazývat. V místnosti byla pouze stará linka, dřez a oprýskané stěny plné plísně. Bylo jasné, že tato kuchyň bude potřebovat razantní zásah. A ten také přišel.

Stěna nalevo i napravo šla zcela pryč, a tím se vytvořil otevřený a velký prostor, kde mohla vzniknout velká kuchyně, ve které uvaříte pro celou rodinu. Světlá výmalba dodala prostoru přívětivý ráz a nové kuchyňské skříňky z tmavšího dřeva zase působí příjemným domáckých dojmem.

Špatné využití prostoru a barev

Poslední kuchyni sice nechyběl prostor, ale původní majitelé velmi nešťastně zvolili barvy a také rozložení skříněk a spotřebičů. Bílé kachličky společně se zelenými skříňkami připomínaly daleko více ordinaci lékaře než útulnou rodinnou kuchyň. Přechod k neutrálním barvám a lepší prostorové rozvržení ale dokázalo zázrak.

Další inspirace …

Fotografie: Hgtv

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]