Přepravní kontejnery posloužily na stavbu netradičního patrového domu

Přepravní kontejnery jsou možností, jak využít lodní dopravu k transportu jakéhokoliv zboží. Co ale v případě, kdy doslouží? Dají se celkem efektivně recyklovat. Ne rozřezat na šrot, ale dají se využít k bydlení. A žádnému nouzovému. Tento moderní dům z přepravních kontejnerů ukazuje, jak zajímavě a netradičně se dá bydlet.

Uprostřed přírody

I když na první pohled se přepravní kontejnery do přírody moc nehodí, v tomto případě musíme říci pravý opak. To proto, že stačilo jejich obložení dřevem a najednou vypadá daná nemovitost jako unikátní dřevostavba. A ta se do přírody nejenom hodí, ale doslova do ní zapadá. To proto, že nebylo potřeba nijak velké množství nových materiálů, jelikož se použilo to, co bylo – tedy přepravní kontejnery. I tím bylo možné zachovat určitou udržitelnost i minimální uhlíkovou stopu.

Bydlení v patře

Zajímavý je tento dům i v tom, že není přímo v kontaktu se zemí. Použité přepravní kontejnery jsou umístěny na jednoduché konstrukci a tak můžeme mluvit o tom, že jde o bydlení v patře. Tento krok byl zvolen i proto, aby bylo zajištěno bydlení doslova uprostřed zeleně. Tedy uprostřed korun stromů, což by v případě klasické konstrukce u země nebylo možné a z oken by byly vidět maximálně jenom kmeny.

Bez moderních věcí

Možná vás zaujme i to, že se tento dům dokáže obejít bez mnoha moderních věcí, které dnes lidé využívají každý den. Není zde ani televize, ani zde není Wi-Fi připojení k internetu. Přepravní kontejnery však umožnily vybudovat relaxační terasy, a tak je zde naopak všudypřítomná zeleň, zvuky přírody, nebo čerstvý vzduch. Co je tedy lepší?

Unikátní využití všeho

Unikátem stavby není jenom to, že jako základ posloužil nevyužitý přepravní kontejner. Také jsou použity například již nevyužívané a dříve jinde použité kusy dřeva, a další materiály, které dostaly druhou šanci. Celkově je recyklovaných materiálů přes 70 procent. I to je další unikát této nemovitosti, která umí vypadat skvěle. Souhlasíte?

Fotografie: Celso Mellani

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]