Autobus byl po vyjmutí sedaček zrekonstruován na pojízdný domov. Manželé toužili po dobrodružství

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Slyšíme-li dnes pojem „dům“, okamžitě se nám v duchu vybaví zcela klasická struktura s dveřmi, střechou, případně terasou. Něco s plotem a zahrádkou ve městě.

V žádném případě to však neznamená, že jde o jedinou volbu pro delší živobytí. A různé podniky a adaptace z posledních let tento trend jen potvrzují. Lidé totiž na své domovy přestavují nejrůznější objekty včetně dopravních prostředků. V tomto případě třeba školní autobus. Je to perfektní volba pro ty, kteří se svou domácností nechtějí omezovat na jedno místo. Spojují tak komfortní zónu i potřebu cestovat a užívat si života v pohybu.

Volba pro život na cestě

Školní autobus těmto potřebám dokonale vyhovuje, protože po vyjmutí sedaček se jedná o překvapivě prostorný prostředek. Není tak problém umístit sem vlastní nábytek i další věci, které jsou třeba ke každodennímu životu. Tato vozidla jsou navíc navržena k dlouhodobému provozu i letité výdrži. Jejich vznětové motory dovedou ujet i milion kilometrů, než se setkáte s jakýmikoli vážnějšími problémy. Pro delší cesty tedy ideální řešení.

Dalším plusem takového kroku je i počáteční cena, která je poměrně nízká. Autobus takového typu lze koupit už za 70 000 – 140 000 Kč. V případě kutilské nátury výrazně ušetříte i na proměně do vysněné podoby. A upřímně, asi takový krok nebudete podnikat s předpokladem, že si vše necháte zařídit od externí firmy. Will a Alyssa jsou dva blogeři, kteří v roce 2015 právě takto předělali malý autobus o rozloze 60 m².

Autobus včetně zadní garáže

Pár si koupil GMC Bluebird z roku 2001, a to za cenu 5 000 dolarů (107 000 Kč). Několik následujících měsíců pak společně pracovali na jeho úpravách. Je nabíledni, že po dokončení všech kroků to uvnitř vypadá úplně jinak. Člověk i zapomene, uvnitř jakého dopravního prostředku se nachází. Je tu hodně světla a také veškerý potřebný komfort malého domku. Dokonce je tu i garáž, kterou by jeden zrovna od takového zařízení moc nečekal.

interiér autobusu
Fotografie: Pixabay

Je to ale opravdu tak – zadní dveře se otevřou a dovnitř lze dát kola, cyklistické vybavení, věci na lezení po horách, dokonce i kajak. Další školní autobus si pořídili Luke a Rachel Davisovi, kteří se také rozhodli pro život na silnici. Tito manželé do té doby žili v klasickém domě o rozloze 450 m2. Poté se však všeho vzdali, aby konečně prožili svá dobrodružství na kolech, a to včetně mnohem menšího obydlí, tedy jen 65 m2.

Luxusnější než mnohé byty

Pravda, nejdříve to vypadalo jako docela bláznivý nápad. Čím více však o tomto projektu uvažovali, tím více se mu věnovali tělem i duší. Zakoupili tedy za 4 000 dolarů (85 800 Kč) autobus a změnili ho v krásný a útulný dům na kolech. Pohání ho solární panely a ve výsledku vypadá mnohem luxusněji než byty srovnatelné velikosti.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]