Viktoriánský dům je architektonickým skvostem, který nabízí život jako na zámku

Přáli jste si někdy strávit alespoň jednu noc na zámku nebo tam snad dokonce bydlet? Tento viktoriánský dům může být zajímavou alternativou. Je to touha nejednoho z nás, ale jen málokomu se vyplní. Není to ale tak nemožné, jak by se mohlo zdát. Po světě existují domy, které se bez nadsázky blíží svým vzhledem a atmosférou zámku. A jeden takový najdeme v Kanadě.

Už při pohledu zvenku je jasné, že nepůjde o jen tak obyčejný rodinný dům. Pyšní se majestátní věží, která skutečně připomíná zámeckou architekturu. A interiér – ten je teprve okouzlující.

Kanadský skvost

Tato viktoriánská rezidence se nachází v Saint-Jean-sur-Richelieu v Montérégie a pochází z roku 1863. Navzdory tomu, že už zde stojí více než 150 let, stále působí velice zachovalým dojmem. Je jedním z posledních pozůstatků viktoriánské architektury v této oblasti a svědčí o tom, že tehdejší stavitelství si zakládalo na honosnosti a okázalosti.

Už při vstupu vás ohromí velká hala, která přímo vyzývá k obdivu. Z haly máte krásný rozhled po celém době a přímo naproti vám se majestátně vyjímá schodiště, které bylo renovováno v roce 2000. Na každém kroku je zde cítit kousek historie.

Obdivuhodná je zejména zachovalá dřevěná podlaha i obložení stěn a dekorace okolo dveří, oken a stropů. Jídelna a obývací pokoj jsou vybaveny v původním stylu s robustním nábytkem a značně zdobenými stěnami i dekoracemi. Namísto svícnů zde najdeme již moderní elektrické osvětlení, které však místnostem neubírá nic na autentičnosti.

 Kuchyně z nové doby

Nejmodernější místností je kuchyně, která byla renovována tak, aby odpovídala současným požadavkům na bydlení. Kuchyňská linka se snaží zachovat historický ráz, ale moderní spotřebiče již svědčí o tom, že i v tomto starobylém prostředí je potřeba jít s dobou. Na druhou stranu je to záruka maximálního pohodlí, které vám zaručí, že se i zde budete cítit komfortně a dá se zde pohodlně žít.

Fotografie: Du Proprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]