Investice do zlata je lepší než ta do nemovitostí. Víte proč?

Fotografie: Depositphotos

Nechat ležet peníze na bankovním účtu je finanční sebevraždou. Ale problematickou dnes může být i investice do nemovitostí. Finanční odborníci dnes jednoznačně jako nejlepší ochranu majetku před ztrátou jeho hodnoty doporučují nákup investičního zlata. Kde jej nakoupit a proč je lepší než nemovitosti?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese Zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

TIP: Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Nemovitost nebo zlato?

To, že si koupíte nemovitost k bydlení, to je něco jiného než se snažit udržet hodnotu majetku díky nemovitosti, kterou koupíte jako investici. Tam už je nutné zvažovat, zdali se vám to vyplatí. Investovat do nemovitosti bez dostatečných finančních prostředků, tedy tím, že si ji pořídíte například formou hypotéky, to je určitě sporné. Ale ani nákup staršího domku či bytu k rekonstrukci nemusí být dobrou volbou. Ceny stavebních prací i materiálů jsou enormně vysoké, nouze je i o firmy, které se na rekonstrukce zaměřují. Takže v obou těchto případech zvolte raději nákup investičního zlata. To je pro udržení hodnoty peněz a majetku obecně mnohem lepší investicí.

Benefity investičního

Zlato je bezúdržbové. Nemusíte do něj investovat velké částky, snad kromě nákladů na jeho bezpečné uložení. Není nutné jej rovněž nakupovat ve velkém. Dá se nakupovat i formou malých slitků, třeba pravidelně, každý měsíc, kdy do něj investujete část svých příjmů. Je též na rozdíl od nemovitosti přenosné. I jeho likvidita je snadnější než u nemovitostí. Zatímco investiční zlato prodáte kdykoliv a kdekoliv v podstatě obratem, prodej nemovitosti je náročný a zdlouhavý. Uložit si tedy majetek do zlata bude mnohem výhodnější.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*