Profesionální techniky pro správné vysávání. Ušetřete si výrazně práci

Fotografie: Freepik

Všichni chceme mít náš domov čistý a uklizený. Někdy však technologie nefungují tak, jak bychom si představovali, a proto je třeba si umět poradit.

Každý z nás vzal pravděpodobně alespoň jednou v životě do ruky vysavač a pokoušel se důkladně vysát svoji podlahu či koberec. Není proto nutné vysvětlovat, co by měl tento stroj dělat a jak funguje. Mnoho lidí však neví, proč může dané místo i po několikátém přejetí vysavačem zůstat zaprášené či špinavé. Zde je proto několik jednoduchých a praktických tipů, které vám pomohou k udržení správné čistoty vašeho domova.

Každá podlaha si žádá svůj vlastní typ vysavače

Ano, určitě jste se setkali se situací, kdy váš vysavač namísto důkladného zachycení veškerého nepořádku a prachu zanechal tuto špínu na svém místě. Protože každý již za svůj život vysavač určitě alespoň jednou použil, není nutné vysvětlovat, co takový stroj dělá a na co se používá. Existují ale rady, které vám pomohou pochopit, proč vysavač nemusí fungovat vždy tak, jak vy požadujete.

Fotografie: Pixabay

Nejprve je důležité zjistit, jaký vysavač funguje pro vyčistění vaší podlahy či koberce nejlépe. Kombinovaný kartáč bude například schopen vysávat pouze prach, který leží na dlaždicích, linoleu a dalších tvrdších variantách. Pro koberce je tak o dost účinnější kartáč s tvrdými štětinami, protože bude vstřebávat prach o dost silněji. Pokud však máte domácí mazlíčky či koberce s dlouhými „vlasy“, je pro vás ideální použít turbo kartáč.

Nezapomeňte na správné příslušenství

Důležité je také příslušenství. Pokud totiž chcete vysávat prach z různých trhlin, úzkých prostorů (za ledničkou či pračkou) nebo autosedaček, je třeba zvolit správný druh sací koncovky. Pokud například použijete tu na nábytek, dosáhnete až na vrchol některých skříněk. Existuje spousta dalších druhů, které slouží například k čištění skleněných konferenčních stolků, zrcadel nebo obrazů. Nezapomeňte je vždy po použití očistit.

Fotografie: Unsplash

Poté je třeba řádně udržovat sáček ve vašem vysavači. Ten totiž dokáže ovlivnit jeho výkon, a právě proto je nutné ho pravidelně vysypávat. Nikdy byste ho neměli nechat přeplněný a v případě, že je váš stroj bezsáčkový, byste měli provádět pravidelnou vnitřní údržbu. Špinavé plastové části můžete stírat například vlhčeným ubrouskem, ale poté je třeba nechat je řádně uschnout.

Zdroj: Redakce