Jak jednoduše vytvořit ze zahrady místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Chtěli byste se s příchodem letních dní přesunout z pohodlí domova na zahradu či zahrádku, ale po dlouhé zimě váš „venkovní domov“ k odpočinku ani večernímu grilování s přáteli příliš nevybízí? Poradíme vám, jak pomocí pár „detailů“ vytvoříte ze své zahrady místo, kam se budete rádi vracet vy, vaše rodina i přátelé.

Cesta k funkční a zároveň hezky vypadající zahradě je především v dobrém plánování. Než tedy začnete se samotnými venkovními úpravami, pracemi a nakupováním všeho potřebného, v klidu se po zahradě projděte a vše dobře rozmyslete. Přísloví “dvakrát měř a jednou řež” totiž v tomto případě platí dvojnásob.  Zahradní pergolu nebo zabetonovaný bazén totiž s největší pravděpodobností už jen velmi těžko přemístíte na jiné místo.

Základ zahrady

Plot z živých rostlin zajistí soukromí, stromy zase stín pro relaxaci a nejrůznější keře či květiny skvěle vyplní prázdná místa na zahradě. Vhodně zvoleným umístěním a kombinací všech těchto dřevin, rostlin a keřů nakonec uděláte ze zahrady příjemné a útulné prostředí.

Zajistěte si pohodlí

I když může být piknik s přáteli hezkým zpestřením zavedených stolovacích zvyklostí, přeci jenom jíst u stolu je konformnější. S nákupem zahradního nábytku, který využijete při večeřích, zábavě s přáteli nebo v létě k práci, tedy neotálejte. Sortiment je dnes už natolik rozmanitý, že si z množství materiálů, barev a tvarů určitě vyberete to, co se nejenom hodí do zahrady, ale odpovídá i vašemu vkusu.

Grilování jako nejoblíbenější zahradní činnost mnoha Čechů

Velká část lidí si bez grilování nedovede už ani představit léto. Grilováním nejenom že zpříjemníte každou párty, ale navíc na grilu vyčarujete dobroty, které doma na pánvičce rozhodně neuvaříte. Alespoň malý gril, který pořídíte za v pár set korun a který pro začátek postačí, by tedy rozhodně na vaší zahradě neměl scházet.

Nezbytní pomocníci?

Po revitalizaci zahrady se vaše i partnerovy úspory mohly lehce vyčerpat. I přesto by ale kvalitní ruční nářadí, sekačka na trávu, kolečko, elektrické zastřihovací nůžky nebo křovinořez, které pomůžou s údržbou, ušetří čas i energii, neměly chybět. „Pokud vám na dovybavení zahrady nestačí úspory, jednoduché řešení je sjednání půjčky. Některé společnosti vám, jako páru, nabídnou výhodnější podmínky úvěru. Jde o tzv. partnerské půjčky, díky kterým dosáhnete na nižší úrok a můžete si společně půjčit více peněz,“ radí Cyril Křůpala, marketingový a obchodní ředitel společnosti Cofidis.

Obrázek: Cofidis.cz