Jak na pročištění a zvlhčení domácího ovzduší?

V současné době koronavirové pandemie žijeme doslova v obležení virů, proti nimž se chráníme očkováním nebo rouškou. Pro své zdraví toho ale můžeme udělat mnohem víc. V zimních měsících jsou aktuální přetopené místnosti, jimž chybí dostatečně zvlhčený vzduch, což může s naší imunitou pěkně zamávat.

Jak si pomoci?

Vsaďte na difuzér a neuděláte chybu. Tento malý přístroj vzduch v pokoji nejen ideálně zvlčí, ale navíc i příjemně provoní. Dokáže totiž esenciální oleje rovnoměrně rozptylovat do ovzduší, čímž nechá vyniknout jejich vůni, aniž by nás zbytečně obtěžovala. Naopak působí velmi příjemným a uklidňujícím dojmem. Co se týče difuzéru, máme na výběr hned ze 3 variant. Tou první je aroma difuzér s tyčinkami, které jsou umístěné ve skleněné, dřevěné nebo keramické lahvičce. Kromě toho, že krásně voní, jsou i elegantním dekorativním prvkem. Další možností je elektrický difuzér, jenž se umisťuje zpravidla do zásuvky.

Když chcete něco lepšího

Ultrasonický aroma difuzér vám domov nádherně provoní, a navíc též zvlčí. Působí na principu vibrací, díky nimž je do prostoru uvolňována jemná mlha. Převážně v období chřipkových epidemií se doporučuje katalytická lampa, která účinně neutralizuje pach a hubí bakterie a roztoče. Je založena na funkci katalytického spalování, při níž se na nezbytnou dobu zapálí katalytický hořák. Po jeho sfouknutí dojde k požadované reakci, a to uvolnění molekul. Ty dokáží neutralizovat cigaretový kouř, výpary z vaření či pach domácích zvířat.

Jděte na to přírodní cestou

Jak všichni víme, pokojové rostliny jsou přirozeným čističem vzduchu a zároveň přispívají k lepšímu klima pokoje. Kromě toho dokáží neutralizovat elektromagnetické záření, jehož zdroji jsou běžně používané elektrické přístroje. Z toho důvodu by nám nemělo v domácnosti chybět kapradí, jež je považováno za nejlepší čistič.