Prázdný jednorázový mlýnek do koše nepatří. Menší nožík umožní nádobu otevřít a doplnit

Fotografie: Jiří Kolář / BydlímeÚtulně.cz

Čerstvým bylinkám se nic nevyrovná. I ty sušené jsou však mnohem lepší, pokud je nameleme těsně před přípravou jídla. S tímto trikem to bude hračka.

Bez koření se neobejde žádná kuchyně, konkrétně pepř patří k těm nejpoužívanějším. Sušené kuličky pepře však mají mnohem silnější chuť i aroma, pokud je nameleme těsně před použitím. Možná už jste si dávno pořídili elektrický mlýnek na koření. Pokud ne a stále používáte jednorázové mlýnky, pak se vám bude hodit tip na to, jak je jednoduše otevřít a znovu doplnit.

Mlýnky se obvykle nedají doplnit

V jednorázových mlýncích lze koupit nejrůznější koření. Od soli a pepře až po různé kořenící směsi. Při vaření je to určitě lepší alternativa, než když používáte už nadrcené koření ze sáčku. Problém mlýnků je však v tom, že se nedají otevřít a znovu doplnit. Po vypotřebování náplně tak v podstatě letí do koše, což je škoda. Mlýnek je totiž stále funkční a zvládne pomlít bez problémů několik dalších náplní.

Dostat se do mlýnku vyžaduje trochu trpělivosti, ale v podstatě je to záležitost jedné minuty. Ve videu níže se podívejte na přesný postup. K otevření mlýnku budete potřebovat jen malý šikovný nožík. Nejdříve sundejte horní zakulacený kryt, abyste se dostali k části s mlýnkem. Ta je krytá plastem, který je pevně spojen s okrajem nádobky. Tuto plastovou část tedy potřebujete odstranit.

Jak jednorázový mlýnek otevřít

Vezměte si menší nožík s vhodným zakončením a dostaňte se s ním mezi plastovou krytku a okraj sklenice. Jakmile se vám podaří nůž do tohoto úzkého prostoru zasunout, začněte jím plastovou krytku jemně páčit. Postupujte nožem po celém obvodu, dokud se krytka zcela neuvolní. Buďte však opatrní, abyste se nepořezali, nebo plast nezlomili.

Celkem rychle se vám nakonec podaří krytku uvolnit a budete tak mít přístup k nádobě. Tu jednoduše doplňte pepřem nebo jiným kořením a krytku vraťte zpět na místo. Rovnoměrně na ni tlačte z více stran, až uslyšíte cvaknutí, tak budete vědět, že sedí zpět na svém místě. Nyní můžete mlýnek používat dál, aniž byste ho zbytečně vyhazovali.

Dalším tipem, který vám usnadní práci, je nejprve plastovou část mlýnku ponořit do horké vody. Plast na chvíli změkne a bude se vám s ním mnohem lépe pracovat. Pokud používáte mlýnek opravdu často, zvažte nákup ručního nebo elektrického mlýnku, u kterého podobný problém nebudete muset řešit. Můžete si v něm umlít libovolné koření a ve výsledku ušetříte.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]