Pálení bobkového listu v domácnosti zní jako šílený nápad. Má to však svůj smysl

Fotografie: BydlímeÚtulně

Pokud doma bojujete s nepříjemnými pachy, které ne a ne zmizet, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Pouhé 3 lístky tohoto koření provoní celou vaši domácnost.

S nepříjemnými pachy se v domácnosti potýká kde kdo. Abyste nemuseli utrácet peníze za drahé osvěžovače vzduchu, které mohou dráždit jak vaše dýchací cesty, tak působit nepříjemné pocity domácím mazlíčkům, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Ušetříte tím spoustu peněz a nakonec i životní prostředí. Jediné, co v tomto boji proti nepříjemným pachům budete potřebovat, je pár listů tohoto čerstvého nebo sušeného koření.

Nejčastější příčiny nepříjemného zápachu v domácnosti

Největší množství zápachu se v domácnosti hromadí poblíž odpadkových košů. Vlivem rozkládajících se zbytků jídla se do vzduchu uvolňují nepříjemné vůně. Pokud koš na odpadky pravidelně nevynášíte a nevymýváte, může být hlavním zdrojem zápachu. Dalšími viníky mohou být domácí mazlíčci, obzvlášť v případě, že mají problém s čistotou nebo si značkují své území. Nepříjemný zápach vydávají také plísně a shnilé potraviny. Veškeré uskladněné jídlo v lednici i ve spíži byste měli pravidelně kontrolovat.

Na vůni domova nepřidá, ani pokud ve své domácnosti kouříte. Cigaretový kouř ulpívá na záclonách, kobercích i dalších textilních doplňcích a je opravdu obtížné se ho zbavit. Chemické čisticí prostředky vám často nejen nepomohou, ale mohou situaci dokonce ještě zhoršit. Některé čisticí přípravky vydávají silný zápach, který se jen obtížně vyvětrává.

Fotografie: Pixabay

Jednoduchý způsob, jak odstranit nepříjemné pachy

Zbavit se všech nepříjemných zápachů a naopak nahradit tyto pachy příjemnou vůní koření můžete i bez použití chemikálií. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou tři obyčejné bobkové listy. Ty umístěte nejlépe do hliněné nádoby a nakonec je zapalte. Kouř se rozšíří po celém domě a příjemně ho provoní. V případě potřeby můžete proces po chvíli zopakovat. Nikdy byste ale neměli pálit více než 3 bobkové listy naráz.

Další výhody bobkového listu

Kromě vynikajících dochucovacích a aromatických vlastností má bobkový list také velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Můžete si z něj připravit lahodný čaj, a tím snížit hladinu stresu. Pokud trpíte pocitem úzkosti nebo máte ustaranou mysl, jednou až dvakrát denně si tento lahodný čaj dopřejte. Duchovně založené kultury věří, že jeho používáním si do života přitáhnete štěstí a hojnost. Můžete ho tak využít k očistným rituálům nebo při energetickém čištění svého domova.

Zdroj: ElegancePlus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]