Jak poznat osobnost člověka, podle interiérového vybavení

Patrně jste nad tím nikdy takto nedumali, ale bydlení si každý zařizuje podle své osobnosti, ať už se to týká barev, stylu nábytku či materiálů. A je úplně jedno, zda si necháváte interiér zařizovat návrhářem anebo jej zařizujete sami, vždy se do něj otiskne vaše osobnost. Protože i v případě, že interiér navrhuje za vás interiérový designér, musí vycházet z vašich požadavků a představ.

Útulné hnízdečko – přátelští lidé

Jestliže váš byt vykazuje převahu teplých barev a působí útulným, přátelským dojem, pak i vy budete patřit k pohodovým a přátelským lidem. K dalším výrazným prvkům, jež tito lidé upřednostňují, patří pohodlná (masívní) sedací souprava, přehozy, polštářky a jemné dekorace. Lidé založení citově se rádi obklopují vzpomínkami – najdete u nich tedy fotorámečky s fotkami dětí, rodičů, domácích mazlíčků.

Vintage styl – melancholici

Vintage styl je plný něžných detailů. V takovém bytě bydlí s největší pravděpodobností melancholik. Tyto osoby často dumají o životě a většinou dojdou poznání, že život není procházka růžovým sadem. Proto se snaží alespoň doma vyměnit tvrdou realitu za něco jemného a ušlechtilého. Melancholici zbožňují pohodlný nábytek s duší. Nejde ani tak o vzhled, jako spíš o atmosféru, kterou dekorace a nábytek vyzařují.

Minimalistický styl – logika a věcnost

Minimalistický styl preferuje neutrální barvy, funkční tvary, praktičnost. V takto zařízeném interiéru bydlí většinou lidé upřednostňující logiku a věcnost. Když se náhodou ocitnete na návštěvě u někoho, kdo má minimalisticky zařízenou domácnost, všímejte si také oken. Jsou-li zahalená (zatemněná), neradi se tito lidé vyjadřují na rovinu a nemají potřebu se vystavovat na obdiv. Spíš si chrání své soukromí. Pokud jsou okna spíš vzdušná, odhalená, jde o lidi otevřenější povahy.

Elegantní a funkční vybavení – flegmatici

Plně funkční a zároveň skvěle vypadající zařízení vypovídá o svém majiteli, že je flegmatik. Potřebují, aby nábytek plnil hned dvě funkce – dobře vypadal a byl dokonale funkční. Flegmatici dávají přednost klasice s elegantními prvky. Najdete u nich spíš přírodní materiály, dřevo a zemité barvy. Pořizují-li si pohovku, přednost má bezpochyby kožená.

  • Starožitný nábytek – Starožitný nábytek si pořizují svědomité osobnosti milující styl. Tito lidé rádi v životě plánují a těžko snáší změny.

  • Severský styl – tento styl zbožňují sangvinici, kteří proplouvají životem bez zbytečných emocionálních výlevů a příliš si hlavu nelámou zbytečnostmi.

  • Nepořádek v interiéru – nepořádek mívají doma lidé, kteří vedou neuspořádaný život a podle vědců tito lidé teprve hledají cestu svým životem. Na stranu druhou jde údajně o dobrodružné a tvořivé osobnosti. Nicméně nic se nemá přehánět, a to ani s nepořádkem. Dlouhodobý chaos a nepořádek může vyvolávat stres.

Obrázek: pixabay