Korkové zátky lze kreativně využít jako designový doplněk v domácnosti

Fotografie: Freepik

Pokud jste milovníci červeného, či bílého vína, dostanete se poměrně často do situace, že se vám doma nahromadí korkové zátky. Vyhazovat je hned nemusíte. Dají se perfektně využít v mnoha směrech. Stačí jen zapojit trochu té fantazie a úžasné výsledky se záhy dostaví.

Výroba konferenčního stolu s korkovými zátkami

V interiéru bude přímo vynikat konferenční stolek, který bude vyplněný korkovými zátkami. Takový nikde jinde nenajdete. K jeho výrobě budete potřebovat asi 100 kusů zátek z vína, skleněnou desku, čtyři stejně dlouhé a široké latě ze dřeva, dřevěnou desku o velikosti skla a také podnožky.

Je jen na vás, jak výrobu stolku pojmete. Buď ho můžete sestavit z těchto součástí, nebo bude velmi pěkný i z většího kusu seříznutého kmene stromu. Každý šikovný kutil si jistě najde to své.

Originální korkový rámeček či tácky pod sklenice

Pro ty jedince, které baví drobné manuální práce, je vhodná výroba korkového rámečku. Je to velmi snadné. Zakoupíte si klasický rámeček na fotografie, korkové zátky si ostrým nožem přepůlíte a univerzálním lepidlem připevníte na povrch rámu.

Záhy vám vznikne originální kousek, který ozdobí vaši ložnici, nebo obývák. Pro ty trpělivější je pak výroba tácku pod sklenice. Několik korků si přepůlíte na výšku a kolem těchto kusů nalepíte naležato další korky. Tím vznikne jakási hvězdice, která nahradí fádní tácky pod skleničky a hrnky.

Korková stolička nebo dekor na květináče

Pro kreativní typy lidí je jako dělaná korková stolička. Její výroba není nijak složitá. Stačí jen několik měsíců pečlivě sbírat korkové zátky a pak je univerzálním lepidlem připevnit na rovný a vyšší dřevěný špalek hustě k sobě. Vznikne tak fascinující kousek nábytku, který vám budou všichni závidět. Obdobně jako rámeček na fotografie pak můžete oblepit i květináče.

Další tipy, jak využít korky

Dále si můžete z korkových zátek vyrobit například stojan na mobil, na tužky, nebo na šperky. I váš nevzhledná odpadkový koš můžete zkrášlit korky. Stačí jej jimi oblepit. Čím se tedy pro dnešek inspirujete?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]