5 důvodů – proč je dřevo stále na nejvyšším stupínku v žebříčku oblíbenosti

Dřevo je velmi oblíbený materiál, který se hodí do jakkoliv zařízené domácnosti. Ať už jde o podlahu, nábytek, obložení a najdou se tací, kteří si ze dřeva postaví i celý dům. Jako interiérový prvek si téměř každý dřevo oblíbil. Ve srovnání s umělými materiály je hřejivé, útulné a působí příjemně na pohled i dotyk. Přinášíme vám důvody, proč se dřevo stále drží v žebříčku oblíbenosti na prvním místě.

Přírodní materiál

Většina lidí má potřebu obklopovat se přírodními materiály a dávají jim přednost před těmi umělými. Spojení s přírodou je důležitější, než si mnozí myslí. Přírodní prvky v interiéru nejenže působí útulným dojem, ale kladně ovlivňují psychiku.

Tradice

Jako stavební materiál se dřevo používá de facto od nepaměti. Od okamžiku, kdy byl člověk schopen vyrobit sekyru, vznikala obydlí z větví, později pak z klád, a poté opracovaného dřeva. Jedná se zkrátka o tradiční materiál.

Krása

Výrobky ze dřeva mají nepopsatelné kouzlo. Kresba letokruhů, struktura i barva lahodí oku a navozuje pocit tepla, útulna a blaha. Existuje mnoho druhů dřeva (měkké a tvrdé) včetně rozdílných struktur a barev. Každý si vybere to své.

Trvanlivost

Výrobky ze dřeva jsou ekologické a mají dlouhou životnost. Odolávají i klimatickým vlivům. Pokud se o dřevo dobře staráme – nátěry proti plísním a škůdcům, impregnace, olejování apod. vydrží mnoho let věrně sloužit, ať už v interiéru či exteriéru.

Tepelná izolace

Dřevo má výtečnou tepelně izolační vlastnosti. Proto si mnoho lidí do svého domu nechává instalovat právě dřevěné podlahy. Uvítáte je také v domácnostech s dětmi či domácími mazlíčky. Připomeňte si některá stará sídla, postavená před staletími. Zachovalé dubové podlahy jsou důkazem, že dub je mimořádně trvanlivý druh dřeva.

Obrázek: pixabay