Nikdy nekončící boj s potravinovými moly vyřeší bobkový list. Trik za pár haléřů nikdy nezklame

Fotografie: Depositphotos

Pokud se vám stává, že doma občas narazíte na letícího mola, nebo dokonce na jeho housenku, můžete si být jistí, že se u vás někde usídlili. Se sušenými listy této bylinky se jich můžete zbavit.

Ve spížích i ve skříních můžete čas od času narazit na nějaký hmyz. V lepším případě je to muška, která tam zabloudila, v horším jsou to moli, nebo dokonce jejich housenky. Přestože jsou daleko horší druhy hmyzu, které můžete u svých potravin potkat, výskyt molů je opravdu nepříjemný. Libují si téměř ve všech druzích sypkých potravin. V mouce, rýži, luštěninách, a dokonce i ořeších. Naštěstí existuje způsob, jak se těchto potvůrek jednoduše zbavit. A stojí to jen pár korun.

Kde se berou potravinoví moli

Moly si můžete domů přinést v napadené potravině, aniž byste o tom věděli. Výborně se jim daří ve všech druzích sypkých potravin, kde mají také skvělé příležitosti k rozmnožování. Jakmile se jednou usídlí i ve vaší skříni, je opravdu těžké se jich zbavit. Využijí jakoukoliv díru i sebemenší dírečku, aby se k potravě dostali a mohli dál škodit a rozmnožovat se.

Jak se účinně a levně zbavit molů

Abyste přece jen potravinové moly ze svých spíží a skříní vyhnali, stačí vám k tomu pár listů sušené byliny. Tím zázrakem je obyčejný bobkový list. Jeho vůni moli nesnáší a vždy se mu snaží vyhnout. Stačí vložit pár bobkových listů do pytlíku s moukou nebo k dalším sypkým potravinám a moli je nenapadnou. Bobkový list navíc nijak neovlivní chuť ani vůni potraviny, ke které ho přidáte.

Fotografie: Pixabay

Vyrobte si vlastní odpuzovač molů

Připravit si můžete i vlastní přípravek k odpuzování molů. Potřebovat budete pouze jedlou sodu, esenciální olej z vavřínu a menší uzavíratelnou nádobu. Do nádoby dejte jednu lžičku sody, zakápněte ji pár kapkami esenciálního oleje a nádobu zavřete. Do víčka udělejte pár menších dírek, kudy bude vůně z nádoby proudit ven. Moli se pak od tohoto aromatického přípravku budou držet dál.

Nejúčinnější způsob, jak potraviny před moly uchránit, je skladovat je v uzavíratelných skleněných nebo plastových nádobách, kde se moli jen tak nedostanou. Nemusíte kupovat speciální nádoby, můžete využít i zavařovací sklenice, které už určitě máte doma.

Zdroj: Naturallivingideas

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]