
Jak umisťujete ruličku toaletního papíru? Tak, aby se papír odvíjel zepředu, nebo zezadu, tedy umístěný ke stěně? Správná varianta je totiž jenom jedna.
Přestože záleží na preferencích každé domácnosti, jakým způsobem na držák umisťuje ruličku toaletního papíru, jen jedna varianta je správná. Dokonce je uvedená i v historickém výrobním patentu.
Jedna varianta je praktičtější, ta druhá hygieničtější
Potřebu očistit se po vykonání potřeby pociťovali už přibližně v 7. století Číňané. Toaletní papír tak, jak ho známe dnes, ale pochází z poloviny 19. století. Asi by se dalo říct, že od dané doby rovněž existujte spor o to, jak by se správně rulička toaletního papíru měla odvíjet. Je to zepředu, nebo zezadu? Obě varianty mají svá pro a proti, každopádně prapůvodní výrobce této komodity udával ve svém patentu jen jednu možnost.
Podle portálu KobietaInteria se správně rulička toaletního papíru má odvíjet zepředu. Důvodem je především hygiena, neboť při tomto způsobu odvíjení se nedotknete ani stěny, ani držátka na papír. Eliminujete tak riziko přenosu bakterií. Každopádně špatně není ani druhý způsob. Jeho zastánci většinou argumentují estetikou, své hlasy si ale získal i u rodin s domácími mazlíčky a malými dětmi. Odvíjení toaleťáku u stěny je totiž těžší. Na BydlímeÚtulně jsme přinesli i další tipy na snížení spotřeby toaletního papíru.
Kvůli špinavé toaletě hrozí zdravotní rizika. S čištěním pomůže i ocet a jedlá soda
Šetříme planetu, peněženku i vodovodní trubky
Že je toaletní papír na jedno využití, je zřejmé. I proto je záhodné uvést, že jedna rulička, která obvykle váží 120 gramů, potřebuje pro svůj vznik více než 1 kg dřeva, dále 140 litrů vody a pro její zrod se využije 1,3 kWh elektřiny. Celkem vysoká čísla na produkt, který používáme k něčemu takovému, jako je otírání intimních partií.
Obecně je tak podle portálu SaveTrees lepší kupovat toaletní papír, který není bělený. Nižší spotřebu energie při výrobě pak garantují různé eko značky. U nich máte i jistotu, že nedošlo k využití chemických látek. Vodítkem vám dále může být to, že ekologický toaletní papír nesmí být parfémovaný. Zvolit můžete třeba papír bambusový.
Zdroje: KobietaInteria, SaveTrees
Napište komentář