Pavouci si k návštěvě vyberou jinou domácnost. Mezi šikovné ochránce patří i voňavé oleje nebo skořice

Fotografie: Depositphotos

Chcete-li si užívat klidný byt bez pavouků, můžete využít několik jednoduchých triků. Změna barev, aromaterapie a uklízení mohou být vašimi spojenci.

Pavouci jsou nedílnou součástí naší přírody, ale když začnou obsazovat naše byty, mnoho z nás se cítí nepříjemně. Někteří mají z pavouků takový strach, že s nimi nevydrží v jedné místnosti. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak udržet pavouky dál od svého domova, a vytvořit si tak příjemné a čisté prostředí.

Spojenci, nebo nepřátelé?

Máte-li rádi zelené rostliny, pavouci by mohli být vašimi spolubydlícími. Tito tvorové mají rádi prostředí plné zeleně. Pokud se však nechcete svých rostlin vzdát, můžete použít trik s barvami. Pavouci nemají rádi odstíny modré, takže vytvořte v obývacím pokoji některé modré akcenty. Může to být modrá deka, polštáře nebo dekorační prvky. Tímto způsobem můžete pavouky odradit od osídlení vašeho obývacího pokoje.

Vůně mohou být silným prostředkem proti pavoukům. Tito malí tvorové nemají rádi svěžest citrusových vůní, vanilky, máty peprné nebo levandule. Zkuste si vyrobit domácí repelentní sprej. Smíchejte přírodní esenciální oleje s vodou a postříkejte jimi místnosti, kde pavouky často vidíte. Vašemu bytu to dodá příjemnou vůni a zároveň to bude pavouky držet dál od vašeho domova.

Přírodní bariéry

Citron a skořice jsou přírodními repelenty, které můžete použít k ochraně svého domova. Přetřete citronem rámy oken a dveří, abyste pavouky odrazili. Pokud nemáte citron, skořice může být skvělou náhradou. Navíc skořice nejen odstraňuje pavouky, ale také mnohdy zpříjemní vůni vašich pokrmů.

Přírodní ochránce před kuchyňskými moly se nachází v lese: Vratič obecný je pošle o dům dál

pavoučí sít
Fotografie: Pixabay

Minimalizace odpadu může také pomoci odradit pavouky. Organické zbytky jídla kompostujte místo toho, abyste je vyhazovali do odpadkového koše. Pavouci se často živí drobnými hmyzem, který se může nacházet v odpadcích. Pokud snížíte množství odpadu ve svém bytě, snížíte i atraktivitu pro pavouky. Pamatujte si, že prevence je nejlepší cesta k ochraně vašeho bytu před pavouky.

Zdroj: Webniusy

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]