Plemena psů, kterým nevadí život v panelovém bytě

Fotografie: Freepik

Pes je naším společníkem již po mnoho let. Při jeho výběru je ale potřeba vzít v úvahu naši bytovou situaci a přizpůsobit tomu vhodně zvolené plemeno. Nezoufejte, jsou i pejsci, kteří jsou přímo ideální do malého bytu.

Ne každé plemeno je vhodné pro život na malém prostoru. Pokud bydlíte v garsoniéře, bylo by vhodné zvážit pořízení jiného plemene než je irský vlkodav. Problém Vám může působit nejen velikost psa, ale i jeho temperament. Problémový pes Vám totiž může přinést následně i problémy se sousedy. Než se definitivně rozhodneme pro koupi určitého plemene, je vhodné zvážit všechny důležité aspekty. Nikdy bychom se při výběru nového parťáka neměli řídit jen jeho vzhledem.

Nejmenší plemena psů, ideální bytový společník

 Nejmenší plemeno na světě Čivava. Ideální a nenáročný společník do bytu. Společnost Vám může dělat i v garsoniéře. Čivava může být dlouhosrstá i krátkosrstá, můžete si tedy ušetřit i problémy s úklidem. Nenechte se ale klamat tělem, čivava je velmi chytrý a učenlivý pes. Podobným plemenem je Jorkširský teriér. Je to velmi sebevědomý a odvážný pes. Snadno se přizpůsobuje novým podmínkám a díky své velikosti je vhodný skoro do každého bytu.

Fotografie: Unsplash

Mezi ideální společníky se řadí i plemena jako Mops nebo Francouzský buldoček. Obě dvě tyto plemena jsou velmi oblíbená, mají rádi lidský kontakt a hlazení. Každý den Vám bude prokazovat svou psí oddanost, jediné na co si budete muset zvyknout je jejich chrápání během spánku. Ohled musíte brát také na to, že to nejsou plemena vhodná pro velkou fyzickou aktivitu a nedělá jim dobře vyšší teplota. Jsou ale ideální volbou pro začínajícího chovatele.

Veselá a hravá plemena

 Pokud se chcete vydat cestou veselého a hravého společníka, vedle nesáhnete s Kavalírem King Charles Španělem. Jedná se o velmi přizpůsobivého psa, který se vyznačuje mírnou povahou. Vychováván by ale neměl být tvrdou rukou. Vhodný společník do bytu je také Maltézský psík. Je to společenský pes charakterizovaný silnou potřebou kontaktu s lidmi. Je vždy veselý a plný energie. Miluje hru s lidmi a oblíbí si i Vaše potomky.

Fotografie: Unsplash

Podobným plemenem je také West Highland White teriér. Jedná se o velmi temperamentního a hravého psa, který potřebuje dostatek aktivního pohybu. Problém by Vám mohla působit typická teriéří povaha. Je proto potřebné s ní poctivě pracovat již od štěněte. Pokud bychom ale i přesto byli milovníci velkých plemen, do bytu se hodí i Zlatý retrívr. Je to velmi vyrovnaný pes s mírnou povahou a jeho nároky na pohyb nejsou až tak vysoké.

Zdroj: PetMD

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]