Jak se zbavit fleků na matraci – stačí vám pouze 3 ingredience

Čističe kupované běžně v drogériích bývají většinou drahé a ne vždy pomáhají. Ideální řešení je, když si rovnou s matrací koupí člověk i snímatelný potah, který je možné vyprat v pračce. Ale i tak se stane, že se na matraci časem objeví různé fleky a člověk již pro dobrý pocit usiluje o jejich odstranění.

Čisticí prostředek domácí výroby, který vám dnes prozradíme, vyčistí fleky od potu, jídla či kávy. Jediné co musíte učinit, je nastříkat vyrobenou směs rovnoměrně po celém povrchu matrace. Dalším bonusem je i to, že vás tento výrobek finančně nezruinuje a vyjde skutečně levně s vynikajícím výsledkem. Na to vše budete potřebovat pouze tři ingredience. Nebudeme vás napínat a jdeme na výrobu domácího čističe matrací.

Budete potřebovat

  • 3 lžíce jedlé sody
  • Pár kapek tekutého mýdla
  • 200 ml 3% peroxidu vodíku

Jak na to?

  • Připravte si láhev s rozprašovačem a v ní všechny uvedené přísady smíchejte. Vydržte do doby, než směs přestane pěnit. Pak nádobu uzavřete a jen lehce protřepte, aby se před použitím ingredience smíchaly.
  • Tuto směs nastříkejte na matraci (snažte se o rovnoměrné nanesení přípravku) a nechte působit alespoň 4 hodiny. Otevřete okno v místnosti a nechte zároveň větrat.
  • Po uběhnutí 4 hodin by měla být matrace vyčištěná. Je-li matrace suchá, můžete postel povléci čistým ložním prádlem. Pokud fleky nezmizli a máte dost času, opakujte postup. Jestliže moc času už nemáte, zkuste toto čištění při dalším převlékání postele, třeba za týden.

Obrázek: pixabay