Nejedná se o citronovou zmrzlinu. Směs obsahující citronovou šťávu eliminuje nepříjemné zápachy v mrazáku

Fotografie: BydlímeÚtulně

Zamražené zbytky jídel mohou časem v mrazáku vydávat nepříjemnou vůni. Abyste se tohoto problému zbavili, vytvořte si směs, která pachy odstraní.

Ve většině domácností jsou často mrazáky naplněné k prasknutí. Lidé do nich nejčastěji dávají zbytky jídel nebo suroviny k vaření jako maso, zeleninu nebo i ovoce. Čím více věcí v mrazáku máte, tím více může mrazák zapáchat. Naštěstí existuje jednoduchý a účinný způsob, který vás nepříjemného zápachu zbaví jednou provždy. Vyzkoušejte tento trik a užijte si dokonale čistý a voňavý domov.

Jak odstranit nepříjemný zápach z mrazáku

Ze všeho nejdříve byste v mrazáku měli provést generální úklid. Všechen obsah mrazáku vyjměte a odstraňte veškeré drobky a kousky zapadlého jídla. Následně vnitřek mrazáku důkladně omyjte. K tomuto účelu smíchejte citronovou šťávu s vodou a hadříkem umyjte celý mrazák. Suchým hadříkem pak všechny povrchy osušte. Díky citronové vůni bude zápach v mrazáku značně eliminován.

Jak si vyrobit pohlcovač pachů do mrazáku

Dokonalým přírodním pohlcovačem pachů je jedlá soda. Tento prášek můžete použít k osvěžení jakéhokoliv zapáchajícího místa. Jednoduše na talířek nebo do misky nasypte přibližně hrst jedlé sody a vložte ji do mrazáku. Už po hodině jedlá soda pohltí téměř veškeré pachy uvnitř mrazáku. V případě potřeby můžete nechat jedlou sodu v mrazáku přes noc. Výborně tento trik funguje i v ne příliš voňavém botníku.

Citrusem dodáte mrazáku příjemnou vůni

Aby vám obsah mrazáku opět nezačal po nějaké době zapáchat, měli byste pravidelně obměňovat potraviny v něm uskladněné a pravidelně mrazák čistit. Trik s jedlou sodou účinně odstraní nepříjemný zápach, ale ten se může za čas objevit znovu. Abyste mrazáku dodali příjemnější vůni, můžete do něj vložit pár plátků citronu a ty 2× týdně obměňovat. Mrazák bude vonět po citrusech a nepříjemný zápach se jen tak neobjeví.

námraza v mrazáku
Fotografie: Piqsels

Proč mrazák nejčastěji zapáchá

Zápach se v mrazáku nejčastěji objevuje vlivem dlouhého skladování potravin. Tím, že potravinu zamrazíte, dobu rozkladu jen zpomalíte, nezastavíte ji natrvalo. Proto byste měli jídlo z mrazáku průběžně spotřebovávat. Pravidelnou údržbou mrazáku navíc zabráníte vzniku námrazy, která může zapříčinit špatné fungování tohoto spotřebiče. Námraza může způsobit špatnou přilnavost dveří, což povede k rychlejšímu hnití potravin v mrazáku.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]