Jak si doma zařídit kávový anebo čajový koutek

Káva a čaj patří k nejpopulárnějším nápojům ve světě. Vlastní kávovar má dnes již téměř každá domácnost. A stejně tak oblíbený je i čaj a chvilka relaxace u dobrého šálku.

Díky speciálně vytvořenému koutku si tak i doma vychutnáte kafe či čaj mnohem lépe, než u klasického stolu. Pokud tedy patříte k milovníkům jednoho či druhého nápoje, upevněte svůj vztah útulným koutkem. Nejenže si lépe vychutnáte chuť nápoje, odpočinete si a načerpáte novou energii, ještě budete mít doma něco naprosto originálního.

Vhodné místo

Vymezte si pro svůj koutek vhodné místečko. Samozřejmě nejlepší je kuchyně, ovšem máte-li malou kuchyni, nemusíte se svého snu vzdávat. Koutek si můžete zbudovat u okna v obýváku, vedle sedací soupravy a zkrátka tam, kde máte místo.

Koutek by měl ladit s interiérem, nicméně kreativitě se fantazie nekladou. Mnohdy stačí chytře rozestavět stávající nábytek. Pro takový koutek si vyberte váš oblíbený materiál i styl. To, že bude ladit s interiérem barevně, neznamená, že nemůže být třeba v retro duchu. Rozhodně nezapomínejte na stoleček, pohodlné křesílko či židli. Křesílko může být například z proutěného ratanu a stůl dřevěný. Nic nepokazíte bílou barvou, ale to už záleží na vás.

Atmosféra

Správnou atmosféru vytvoříte také vhodnými doplňky a dekoracemi. Ať už jde o poličku s hrníčky či dózičkami, držák na noviny, lampičku, prostírání, ubrousky, obrázky, cedulky (výtečné jsou ty plechové retro), tematické hodiny, samolepicí dekorace na stěnu s šálkem a zrníčky kávy apod. Maličkostí s motivem kávy najdete určitě spousty. Na stole mějte připravené i keksy v dóze.

Soukromí

Kávový anebo čajový koutek oddělte knihovnou, regálem na kytky, závěsem či paravánem. Klidně si křesílka pořiďte dvě i tři, pokud vám to prostor umožní a setkávat se tam můžete s přáteli, případně v koutku i číst a relaxovat.

Obrázky: homesthetics.net