Jedinečný květináč na zahradu: Muž vzal několik plat od vajec a proměnil je v originální dílo (video)

Fotografie: Depositphotos

V případě, že si nechcete kupovat drahé květináče v obchodech, ale raději byste si nějaký sami vyrobili, vyzkoušejte tento tip na domácí květináč z obalů od vajec a cementu.

Výroba domácího květináče nemusí být vůbec složitá ani náročná, pokud víte jak na to. Jestliže vás už nebaví plastové květináče, které po nějaké době stejně prasknou nebo vybledne jejich původní barva, máte možnost vyzkoušet udělat květináč z cementu, jež vydrží i několik let. Návod na výrobu je jednoduchý a zvládne to každý.

Jednoduchá výroba květináče

Nemusíte se bát, pokud se chcete pustit do práce s cementem a nikdy jste s ním nepracovali. Jedná se o hmotu, která po vyschnutí zatvrdne, díky čemuž získáte pevný květináč. Připravte si na výrobu alespoň 5 plat od vajec, zednickou lžíci, cement, písek, vodu, cihly, 5 malých plastových lahví,

Levnější než z obchodu

Připravte si na zem 5 plat, které by měly mít stejnou velikost. Jedná se o stěny květináče, a proto je nežádoucí, aby byla každá strana jinak velká. Následně si umíchejte ve větší nádobě maltu. Do nádoby dejte 3 díly cementu a 1 díl vody. Umíchaným cementem naplňte připravená plata a nechte alespoň 12 hodin schnout.

Po uplynutí této doby můžete se stěnami květináče dále pracovat. Vyndejte zatvrdlé stěny z plat od vajec a začněte je stavit svisle do tvaru šestiúhelníku. Okolo stěn dejte cihly, aby nepopadaly a nerozbily se. Rovný povrch stěn by měl směřovat dovnitř a vystouplé části ven. Nyní je potřeba namíchat ještě trochu cementu, který nanesete zevnitř šestiúhelníku a pospojujete tak stěny k sobě. Opět nechte na několik hodin zaschnout.

Fotografie: Pixabay

Vyrobte do květináče i dno

Aby byl květináč kompletní, měli byste k němu vyrobit i dno. Celý květináč naplňte pískem, nechte volné 2 až 3 cm od okraje, uhlaďte, aby bylo všechno rovné a umíchejte si další část malty. Na písek naneste rovnoměrně část malty a uprostřed vytvořte dírku, kterou bude odtékat přebytečná voda od rostlin.

Nožičky, které udrží květináč stabilní

Květináč se nepřevrhne, pokud bude mít udělané i nožičky. K tomu vám poslouží plastové lahve, z nichž je potřeba uříznout vrchní části a naplnit je cementem. Poté naplněné lahve opatrně přitiskněte ke dnu květináče a nechte zaschnout na několik hodin. Až uplyne více jak 12 hodin, můžete lahve odstranit a máte hotovo.

Zdroj: Homehacks

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]